Skip to content

Thirty Nine Dizi Konusu ve Yorumu

Thirty Nine Dizi Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Thirty Nine dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, Netflix fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon ve diğer gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Öyleyse keyifli dakikalar dileriz…

Thirty Nine Dizi Konusu ve Yorumu

Thirty Nine dizi incelemesi ilk bölümü kapsıyor.

Netflix’in Thirty Nine için ayırdığı resmi özet şöyle: 20 yılı aşkın bir süredir dostluk yürüten üç kadın arkadaş, iyi günde ve kötü günde olarak belirledikleri dostluk mottolarıyla; aşkı, kayıpları, dostluğu birlikte yaşar. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde JTBC’de yayınlanmaya başlayan ve 12 bölümü izleyici ile buluştuktan sonra akış devi Netflix’te hizmete sunulacak olan Thirty Nine; üç ana karakterimiz ve aynı zamanda üç en iyi arkadaşımız Mi-Jo, Chan-Young ve Joo-Hee ile başlıyor. Her biri 39 yaşında olmasına karşılık 18 yaşından beri dostluk yürüttüklerini söyleyen arkadaş grubu, geçmişi arkada bırakarak geleceğe kucak açacağını söylüyor. İlginçtir ki; düğünlerden, kutlamalardan gibi toplu organizasyonlardan nefret ettiklerini belirtirken sadece cenazeye katıldıklarını söylüyor.

Thirty Nine Dizi Yorumu

Yıllar içerisinde geliştirmiş oldukları arkadaş ortamı kare kare ekranlara yansıtıldığı sırada bireylerin kişisel dünyaları hakkında izlenimler ekranlara yansıyor. Ve o isimlerden ilki Mi-Jo (Son Ye-Jin) oluyor. Grubun lideri gibi gözüken Mi-Jo, Gangnam’daki bir klinikte dermatolog olarak hizmet veriyor. İlerleyen dakikalar kendisinin bir evlatlık çocuk olduğunu söylese de yetiştirildiği aile tarafından oldukça sevilen, sayılan bir kişiliğe işaret ediyor. Grubun yaramazı olarak görülen Chan-Young (Jeon Mi-Do), yıllarca hayalini kurduğu aktris merakından ayrılmış gözükse de oyunculuk eğitmeni rolüyle hayallerine bir nezde daha yaklaştığı görülüyor. Sert ve yaramaz tavırlarıyla akışa yön verdiği sırada grubun -dış dünyaya karşı- çekimser, utangaç bireyi tanıtılıyor. Bir mağazanın kozmetik müdürlüğünü üstlenen Joo Hee (Kim Ji Hyun), hayatının aşkını arıyor. 

Prime Video’nun çok başarılı romantik-komedi filmi: I Want You Back

Açılış bölümünü, k-dramalar için şaşırtmayacak cinsten, 78 dakika ile sınırlayan Thirty Nine, ana karakterleri ve onları dinamik kılan özellikleriyle naif bir başlangıç sunuyor. Aile, dostluk benzeri pek çok Kore veya diğer dizilerde olan, karakterlerin iyi veya kötü yönleriyle tanıtım sunarken bireyleri özel kılan ibareleri ortaya koyuyor. Gruptan bir kişi (Chan-Young) evli bir adamla arkadaşlık kurarken aslında ilişkilerinin ve geçmişlerinin çok daha farklı olduğu; Mi-Jo’nun 1 yıllık süreyle ABD’deki Palm Springs’e gitme isteği olduğu; Joo-Hee’nin ise bugüne kadar herhangi bir duygusal ilişki içine giremediği gözler önüne seriliyor. Orta yaş krizinden uslanmaz romantizmlere, değişiklik arayan arzulardan eğlendiren mizahlara kadar; geniş skalası ile iyi bir iş çıkartıyor.

Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 8,8 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Son Ye-Jin – Cha Mi-Jo
  • Jeon Mi-Do – Jeong Chan-Young
  • Kim Ji-Hyun – Jang Joo-Hee
  • Yeon Woo-Jin – Kim Sun-U
  • Lee Moo-Saeng – Kim Jin-Seok
  • Lee Tae-Hwan – Park Hyun-Joon
  • Ahn So-Hee – Kim So-Won
  • Kang Mal-Geum – Cha Mi-Hyun
  • Lee Yoo-Jung ve diğer.

Thirty Nine Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Categories

Diziler

Tags

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: