Skip to content

Thunder Force Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Thunder Force Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Thunder Force film konusu, yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Thunder Force Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Evli çift Ben Falcone ve Melissa McCarthy, kasım ayında çıkarttıkları Superintelligence filminden sonra yeni bir içerikle geri döndü. Her röportajlarında birlikte çalışmanın mutluluk verici olduğunu belirten ikili, yeni yayınlanan Thunder Force ile tekrar bir araya geldi. Böylece ortak yapımlarının sayısı beşe yükselmiş oldu. Filmin konusu şöyle:

Dünya, 1983 yılında insan geleceğini etkileyen kozmik ışınların etkisinde kalır. Ancak dünyayı saran ışınlar; doğaya, hayvanlara, atmosfere zarar vermemiştir. Kişilik bozukluğu olan insanları etkileyerek onları birer “miscreant” (kural tanımaz, kötü, laf anlamaz …) haline getirir. Miscreants ismini alan bu grup insanlığa, kurallara karşı gelerek büyük suçlar işlemeye başlar. Yerleşkeleri yıkar, insanları öldürür. Böylece dünyanın hükümdarı haline gelir.

Bu grup yüzünden pek çok genç çocuk yetim kalır. Onlardan birisi de Emily isimli bir kızdır. Genetik bilimiyle uğraşan anne ve babasını kaybettikten sonra büyük bir yokluğa düşen genç kız; çareyi aile bireylerinin tamamlamak istediği projede bulur. Bu proje ile beraber; dünyayı, ülkeyi yok etmeye uğraşan Miscreants isimli grupla baş edebilecektir.

Thunder Force Film Konusu Yorumu

En büyük yardımcısı ise -sözde- Lydia isimli arkadaşıdır. Emily bir an önce okulu bitirip projesi için çalışmaya koyulmak istese de Lydia grubun yaramazı olarak orada bulunur. Onu eğlenmeye zorlar, çalışmamaya ikna eder ya da sınava geç bırakır. Bu olaylar onları yıllarca ayırmaya sebep olur.

Yaşanan gelişmeler göze hoş gelse de oldukça yavan bir anlatım kendisini gösterir. Heyecanın her dakika artması beklenirken bir türlü patlama noktası yaşanamaz. Ancak ikilinin yıllar sonra tekrar bir araya gelmesi akış için bir çıkış noktası oluşturur.

Aynı yıl içerisinde mezun olan topluluk, eğlence vasıtasıyla bir araya gelir. Bitmek bilmeyen enerjisiyle Lydia koştura koştura gider. Ancak Emily’i orada göremeyince genç kadının şirketine gitmeye karar verir. Uzun senelerin ardından bir araya gelen ikili hoş dakikalara imza atar. Ta ki Lydia; Emily’nin yıllardır uğraştığı projeyi kendisine enjekte edene kadar… Enjekte edilen karışım ise Lydia’yı süper güçlere sahip bir kahramana dönüştürür. Böylece lise arkadaşları tekrar bir olarak, düşmanlara ders verecektir.

Thunder Force, aylardır beklenilen ve çok iyi olması planlanan bir filmmiş gibi hareket edemez. Ne bir şaşırtıcı unsura ne de bir kendisine bağlayan karakteristik özelliğe sahiptir. Bunun en büyük nedeni ise oldukça durağan olmasıdır. Yer yer kıvrımlara sahip olsa da birkaç kaliteli dakikanın dışında sükse yapacak imajı ortaya çıkaramaz. Fakat tam bir çerezlik görevi görür…

IMDb: 4,4

Mutlaka İzleyin: Night in Paradise

Thunder Force Film Oyuncuları ve Karakterleri

 • Octavia Spencer – Emily Stanton
 • Melissa McCarthy – Lydia
 • Jason Bateman – The Crab
 • Bobby Cannavale – The King
 • Pom Klementieff – Laser
 • Tyrel Jackson Williams – Jessie
 • Melissa Leo – Allie
 • Taylor Mosby – Tracy
 • Ben Falcone – Kenny
 • Melissa Ponzio – Rachel Gonzales
 • Kevin Dunn – Frank
 • Sarah Baker – Sarah

Thunder Force Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d