Skip to content

tick tick Boom Film Konusu ve Yorumu – Netflix

tick tick Boom Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. tick tick Boom film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

tick tick Boom Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Günü gelen ödemeler, teslim tarihi yaklaşan ödevler, toplantılar, yoğun sınav haftaları veya tamamen benzer hayati gelişmeler, insanoğlunun yıllardır iç içe olduğu ve yine yıllarca iç içe olmak zorunda kaldığı birtakım hayat koşuşturması örneklerini teşkil ediyor.

Bugünlerde Netflix’te trend haline gelen Tick, Tick… Boom! da tamamen bu öncüler üzerinden şekillenirken çıtayı biraz nebze arttırmış gibi gözüküyor. Jonathan Larson’ın aynı adlı yarı otobiyografik müzikalinden uyarlanan film, sende bende ya da diğerlerinde olan hayat koşuşturması emsaline kusursuz bir bakış açısı sunuyor. Rock müzikaline birkaç yıl gibi kısa bir süre kalan Larson’ın; telaş, heyecan, korku ve diğer pek çok ruhsal gelişmeyle test ederek bugünlerin popüler isimlerinden biri haline gelişine izleyenlere aktarıyor. Lin-Manuel Miranda’nın ilk yönetmenlik denemesi olan film ile ilgili diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Jonathan Larson’ın Rent’ini, filme konu olan şarkısını, tiyatro ile olan yakınlığını, toplumsal açıdan icra ettiği sanatı bir kenara koyacak olursak Larson’ın o ana, ölüm yılına gelene kadarki verdiği savaşı unutmamamız gerekiyor. Tarihin tozlu yapraklarına ismini yazdırmak gibi bugünlerde kült haline gelen öncülün aslında satırlara, sayfalar veya sözlere sığmayacak boyuttaki çabalar, inisiyatif, fedalar ile gerçekleştiğini en iyi anlatan isimlerden biri olan usta isim, Netflix özelindeki tick tick Boom isimli film ile kusursuz kişiliği hakkında portreler elde etmemize olanak sağlıyor.

tick tick Boom Film Yorumu

Ve aslına bakılırsa akış içerisine yerleştirilen pek çok dokunuş Larson’u tanıyan-tanımayan fark etmeksizin tanıdık geliyor. İçeriğin başında belirtmiş olduğum hayat koşuşturmasına benzer görüntüler Larson ile de vuku bulurken izleyenler genç isim aracılığıyla kendisini görüyor. 1990’ların ortalama altı hayat şartları ile mücadele eden Larson, bugünün gelişmişliğine nazaran eskinin zor ekonomik şartları, düşük manevi destekler ile hayata tutunmaya çalışıyor.

Netflix’ten çok başarılı bir dizi: Hellbound

Küçüklükten beri hayalini kurduğu rock müzikali için çalıştığı görülürken önünde uzun ve virajlı bir yol olduğu görülüyor. Kız arkadaşının Susan’ın “bestecilikte para yok, düzgün iş bul” söylemleri ile hayalini kurduğu müzikal arasında seçim yapması icap etmesine ilaveten beş parasızlık, ilham kaybı, yetiştirememe korkusu, telaş gibi sorunlarla muhatap olduğu anlaşılıyor. Hayat epey hızlı akıyor. Günler ayları, aylar yılları takip ederken Larson gitgide hedefine yaklaşıyor. Ancak bazı hayati fonksiyonlar, onu yarı yolda bırakıyor…

Gerek sinematik gerek kurgusal açısından muazzam bir iş çıkartan tick tick Boom, belki de Netflix’in en iyi müzikal içeriklerden birisi olacağının sinyallerini veriyor. Duygusal ve mental açıdan hem zorlayıp hem de zirve etkisi yaratmasına ilaveten… Karakter nezdinde de harikalar yaratmayı başarıyor. Sonuç olarak: 9/10.

IMDb: 8,2 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Andrew Garfield – Jon
  • Alexandra Shipp – Susan
  • Robin de Jesus – Michael
  • Vanessa Hudgens – Karessa
  • Joshua Henry – Roger
  • Jonathan Marc Sherman – Ira Weitzman
  • Judith Light – Rosa Stevens

tick tick Boom Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: