Skip to content

To the Lake Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

To the Lake Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; To the Lake dizi konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

to the lake dizi konusu yorumu ve incelemesi

Bugün sizlere; 7 Ekim 2020 tarihinde Netflix platformunda yayınlanarak Türkiye TOP 10 listesinin vazgeçilmez üyelerinden biri olan To the Lake dizisi hakkındaki görüşlerimi paylaşıyor olacağım. Yayınlanmasının üstünden kısa bir süre geçmesine rağmen isminden oldukça bahsettiren Rus dizisi popülerliğini üst sıralara çıkarmaya devam ediyor. Kendisinden kısa bir süre önce veya sonra yayınlanan yapımları geride bırakarak oldukça başarılı bir işe imza atan dizi, trendlerden kolay kolay düşmeyecek gibi gözüküyor.

Dünya genelinde yaşanan bir salgını konu etmesiyle izleyenleri daha da kendisine çeken To the Lake, pandemi sürecini ele alan diğer yapımlardan daha iyi konumda yer alıyor. Bu diziyi diğer yapımlardan ayıran ilginç konu ise, To the Lake’in 2019 yılında yayınlanmasından kaynaklanıyor. Bu yüzden adeta geleceği görmüşler, yorumunu yapsak yanlış olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Atiye Dizi İncelemesi

Gerilim, aksiyon ve bilim-kurgu temalarını içeren dizi, insan ırkının sonunu getirecek bir salgına karşı hayatta kalma mücadelesini konu ediyor. Yönetmenliğini Pavel Kostomarov’in yaptığı ve senaryosu aynı isimli romandan uyarlanan To the Lake, heyecan ve gerilim dolu dakikalara imza atıyor. Dizide oynayan önemli oyunculardan birkaçı şöyle:

  • Kirill Karo – Sergey
  • Viktoriya Isakova – Anna
  • Maryana Spivak – Irina
  • Eldar Kalimulin – Misha
  • Aleksandr Robak – Lylonya
  • Viktoriya Agalakova – Polina
  • Natalya Zempsova – Marina

To the Lake Dizi İncelemesi

Moskova halkı günümüze benzer bir virüsün etkisi altındadır. Günden güne artan ölüm sayılarıyla beraber endişeye düşen topluluk, kendi hayatlarını kurtarmanın derdindedir. Neredeyse bütün şehri etkisi altına virüsle mücadele etmeyen çalışan insanların tek derdi salgın değildir. Yağmalayıcı olarak adlandırabileceğimiz bir topluluk tarafından şiddet ve taciz gören halk, kendisini savaşın içinde bulmaktadır.

Diziyi heyecanla takip etmeme rağmen ara ara sıkıldığımı belirtmek istiyorum. Bu sıkılma anları, bizlere vurgulanmak istenen “salgınla mücadele” kısmından geriye kalan yerlerdi. Bazı kısımları aşırı detaylı ve yavaş tempoda anlatılması beni hayli sıktı. (özellikle Sergey’in iki kadın arasında sürüklenip durduğu dakikalar) Onun haricinde 8 bölümden oluşan “iyiye yakın” bir dizi olduğunu söyleyebilirim. Günlerdir en popüler diziler arasında yerini alsa da çerezlik olarak nitelendirebileceğimiz klasmanda yer edinebileceğini söylemek istiyorum. İyi seyirler…

To the Lake dizi fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Diziyi seyretmek için buraya tıklayınız.

Diğer dizi önerilerine göz atmak isteyebilirsiniz: Birbirinden Farklı Konulara Sahip Mini Diziler

To the Lake Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d