Skip to content

Trajik Orman Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Trajik Orman Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Trajik Orman film konusu, yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Trajik Orman Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

1920’lerin Meksika ile Belize arasındaki kaybolan sınırda geçen hikâye, bir grup Meksikalı işçinin ağaçlarla olan kıyasıya savaşına ayna tutarak başlamaktadır. Ağaçlara kazıdıkları “zikzak” şeklindeki desenlerle ağaçların özlerini çıkarmakta ve bu sahneler de kendilerinin birer “chicleros” olduğunu ortaya koymaktadır. Amaçlarının ne olduğu ilk dakikalarda ortaya çıkmasa da ilerleyen sekanslarda yaşanan gelişmeler, ağaçlardan elde ettikleri özlerle sakız imalatı yaptıklarını göstermektedir.

Diğer yeni film önerilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bazılarımızın ilk defa duyduğumu bazılarımızın ise halihazırda bildiği sakız üretiminin kökeni Maya ve Aztek dönemlerine işaret etmektedir. Palalar yardımıyla ağaçlarda derin oyuklar oluşturmalarının ardından oyuklardan çıkan her bir damla öz için canla başla mücadele ederler. Nihai ürün olan sakızla da ağzın ferahladığını, dişlerin düzene girdiğini ve beyazlattığını düşünürler. Trajik Orman ile karşımıza çıkan bir grup işçinin de hayatları yukarıda saymış olduğum eylemlerden farksız değildir. Cani ve halden anlamaz patronları için her damlasına kadar mücadele ederek günlüğünü, pozisyonunu kazanmanın amacını taşırlar.

Trajik Orman Film Yorumu

Yönetmen Yulene Olaizola, Meksikalı işçilerin anlık tanıtımlarının ardından hikâyenin önemli bir yapıtaşı olan Agnes isimli genç kıza yönelmemizi ister. Kendisi günümüzün halen daha yaygın olan adeti olan görücü usulü evlenme mağdurudur. Ancak Agnes, görücü usulü ile evliliğe karşı çıkarak kaçma kararı almıştır. Kardeşi Florence ve rehber Norm ile uzun bir yolculuğa çıkan genç kız, yakalanmanın eşiğine gelmiş ancak incelemenin başında belirtmiş olduğum işçiler tarafından kurtarılmıştır (?).

Trajik Orman, 95 dakikalık film süresinin ilk yarısını Agnes’e ayırmaya istekli gözükmektedir. Genç kadının yaşadığı problemlere el uzatarak müstakbel kocası Cacique’den kaçışı gözler önüne serilmektedir. Üstelik Cacique de Agnes’in kaçma eylemine başvuracağına tahmin etmiş. Ve bu sebeple düğün gününe onlarca pompalı tüfekli adamla gelmiştir. Ancak karısını elde tutmaya başaramamıştır.

9 Haziran 2021 itibariyle Netflix’te yayınlanan Trajik Orman, ikinci perdesiyle büyük bir ivme kazanır. Agnes’in Meksikalı işçilerin eline düşmesiyle ilginç dakikalar yaşanırken her bir an bizleri Maya mitolojine götürmeyi amaçlamaktadır. İngilizce konuşan Agnes, İspanyolca konuşan bireylerin arasında tam bir yabancıyı oynamaktadır. İki elin parmaklarını aşmayan işçilerin arasında mahsur kalan genç kız, işçilerin sözlü ve fiziksel tacizleri arasında kalmaya başlar. Haliyle isteksiz ve durumdan pek memnun değildir.

Grup liderleri Ausencio ise genç kıza karşı dayanılmaz tutumu başlatan kişi konumunda yer alır. Sürünün geri kalan üyeleri ise çaresizce ortama uyum sağlamaktadır. Agnes’in kini, nefreti hat safhaya ulaştığında da Maya mitinde yer alan iblislerden Xtabay’ın uyanışa geçecek. Ve böylece içinde bulundukları orman; kötülüklere hüküm sürecektir… Sonuç itibariyle sizleri; dramın, köleliğin, dinin harmanlaşması ile ortaya çıkan bir içerik bekliyor. Şans verilir…

IMDb: 6,1

Selva trágica Film Oyuncuları ve Karakterleri

  • Indira Rubie Andrewin – Agnes
  • Gilberto Barraza – Ausencio
  • Gabino Rodríguez – El Caimán
  • Mariano Tun Xool – Jacinto
  • Cornelius McLaren – Norm
  • Dale Carley – Cacique
  • Eligio Meléndez – Don Mundo
  • Shantai Obispo – Florence
  • Gildon Roland – Gildon

Trajik Orman Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: