Skip to content

Trese İki Dünya Arasında Anime Dizisi Konu ve Yorumu | Netflix Orijinal İçeriği

Trese İki Dünya Arasında Anime Dizisi Konu ve Yorumu | Netflix Orijinal İçeriği yazımızda; Trese İki Dünya Arasında anime dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, ayrıca kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Trese İki Dünya Arasında Anime Dizisi Konu ve Yorumu Netflix Orijinal İçeriği

Trese İki Dünya Arasında; Jay Oliva, Tim Divar ve David Hartman gibi isimler tarafından yönetilen Filipinler’e ait bir anime dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tan ve Kajo Baldisimo’nun çok satan dedektif çizgi romanı serisinden uyarlanmasının yanı sıra pek çok yaratıcı dokunuşlar, anime kültürünü yansıtan pek çok aksiyon dolu sahne ve görselliklerle süslenmiştir. 10 Haziran’da yayınlanmasının ardından olumlu yorumlarla karşılaşmış ve daha şimdiden yeni bölümler, yeni sezonlar için beklentiler oluşturmuştur. Diğer detaylar şöyle:

Günümüzü zenginleştiren görsel kalitesiyle dikkat çeken Trese İki Dünya Arasında, dünyadaki suç oranlarının arttığını hatırlatarak sözlerine başlar. Manila’da geçen hikâye, Alexandra Trese isimli genç kızın anlatısıyla start alırken dünyadaki karanlık bölgelerin geçmişe nazaran daha korkutucu olduğunu söyler. Öyle ki suç işleyenlerin sadece insanlar olmadığını Filipin folkloruna ait mitolojik canlıların uyandığını belirtir. Cinayetlerin, hırsızlıkların ve akla gelebilecek pek çok suçun, insanlıkla buluştuğunu ekler. Kötü insanları (varlıkları) yok etmek için de Alexandra Trese ve ekibi oradadır.

Trese İki Dünya Arasında Yorum

6 bölüm boyunca Manila’da gerçekleşen çeşitli suçların çözüme kavuşturulmasında Alexandra ve ekibinin (Crispin ve Basilio) yanı sıra Manila Polis Departmanı davalara eşlik etmektedir. Karşımıza çıkan ilk suç ise Aswang klanı mensuplarına ait bir cinayet davasıdır. Kaldı ki kendilerine yardım eden bir diğer deyişle yolsuzluk yapan bir siyaset adamı bulunmaktadır. Bir hayaleti öldürmüş ve insanoğlunu derinden sarsacak tren faciasına sebebiyet vermişlerdir.

Sakin fakat heyecanlı temposuyla aksiyon ve suç temalarını bir araya getiren Trese İki Dünya Arasında, Alexandra’nın flashbackleri ile senaryoya hizmet etmeye devam etmektedir. Ailesinin yüzyıllar öncesine dayanan tarihini, şamanlarla olan ilişkilerini, kendisinin nasıl bir savaşçı haline geldiğini ve pek çok Filipin folkloruna ait simgeleri günümüz suç dünyası ile süslemeyi hedef belirlemiştir.  Ortalama 30 dakikadan oluşan bölümleriyle nefes kesici bir hal ulaşmasının yanı sıra incelemenin başında da belirtmiş olduğum görsel zenginliklerden büyük oranda faydalanmayı bilmiştir.

Trend listeleri alt üst eden bir diğer yeni içerik: Awake

Öyleyse sizlere -neredeyse- sonsuz sihir gücüne sahip olan ve kıvrımlı bıçağı (betimleme için üzgünüm) ile suç dünyasına meydan okuyan Trese’nin yolculuğunda iyi keyifler dilerim. Sonuç olarak, mutlaka izleyin.

IMDb: 7,9

Karakterlere ses veren diğer isim ve karakterler şöyle:

 • Liza Soberano – Alexandra Trese
 • Shay Mitchell – Alexandra Trese
 • Simon Dela Cruz – The Kambal (Trese’nin yardımcıları)
 • Jon Jon Briones – Hank
 • Cheska Aguiluz – Miranda Trese
 • Steve Blum – Datu Talagbusao
 • Carlos Alazraqui – Anton Trese
 • Dante Basco – Bagyon Kulimlim
 • Manny Jacinto – Maliksi
 • Eric Bauza – Bagyon Lektro
 • Darren Criss – Marco

Trese Anime Dizisi Konu ve Yorumu | Netflix Orijinal İçeriği yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: