Skip to content

Türkiye’deki Seri Katiller Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Exxen

Türkiye’deki Seri Katiller Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Exxen isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Türkiye’deki Seri Katiller belgesel dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Türkiye’deki Seri Katiller Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Exxen
  • Türkiye’de şu ana kadar yayınlanan belgesel içeriklerinden sadece birkaçının “seri katil” üzerine olduğunu düşünecek olursak, Exxen ilk planda iyi bir iş çıkarmış gibi gözüküyor.
  • Şu haliyle Netflix veya diğer akış devleriyle yarışacak güçlü kimyası olmasa da… Türün, farklılığın öncüsü olabilmek adına emin adımlarla yürüdüğünü belgelemiş oluyor.
  • Ve bizlere de 29 Ekim’de ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkan Türkiye’deki Seri Katiller’in kalan bölümlerini beklemek düşüyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Diğer platformlarda yayınlanan dikkat çekici belgeseller hakkında görüşler bildirilirken genel olarak, seri katilin niteliğinden ziyade belgesel akışına önem verilmektedir. Halihazırda ön plana çıkan acımasız, soğukkanlı, psikolojik olarak yokları oynayan birey yerine o insanı o hale getiren nedenlere ilaveten günler aylar süren soruşturmalar, araştırmalar, kanıtlar yayının kalitesini belirlemektedir. Ve aslına bakılırsa doğrusu da budur. Dışarıdan bakıldığında sıradan gözüken bir bireyi, cinayete iten sebep ne? Çocukluğunda neler yaşadı? Ölü bedenlerden ne istiyor? Hangi duyguları doruk noktada yaşıyor?

Türkiye’deki Seri Katiller Belgesel Dizi Exxen

Exxen’in Mutlak Sessizlik isimli ilk bölümünde, yukarıda bahsini geçirmiş olduğum niteliklerden bazıları sağlanırken bazıları da epey silik kalıyor. Bahsi geçen kolici katilden korkmamız, çekinmemiz gerekirken sanki kendisinin kurgusal bir karakter olabileceği izlenimi ön plana çıkıyor. O dönemlerde çalışan çeşitli polis ve uzmanlardan görüşler alınsa da bu görüntüler kâğıt üzerinde kalıyor. Ve bu yorumlar, silikliğin en bariz örnekleri olarak hafızalarda yer ediniyor.

Netflix’in en güncel suç belgeseli: Öldürme Güdüsü

İnsanları önce uyuşturduğunu… Sonra çamaşır ipine benzer bir halatla boğduğunu… Ve öldürdükten sonra, çürümek üzere su dolu küvetin içine bıraktığını öğrenmek belgesel hazzını üst noktalara taşırken… Tek dayanağın bu ölüm şekli olması kaliteye engel oluyor. Psikologlar, doktorlar veya polisler zanlı hakkında ifadeler sunarken kendisinin kötü bir çocukluk geçirdiğini işaret etse de sözler, görüntülerden uzak, havada kalıyor. Belki tanıklar, belki gerçek görüntüler, belki de suçlunun kendisiyle (ihtimal dahilinde ise) görüşmek, olabilecek en iyi kapıyı gösteriyor.

Yazının başında belirtmiş olduğum dar yelpazeli suç belgesel serisi nedeniyle şimdilik geçer not alırken… Akıcılık, sürükleyicilik, kanıtlar ve diğer pek çok kriter ivmelenerek artması gerekiyor. Sonuç olarak: 5,5/10.

Belgeselin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’deki Seri Katiller Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Exxen yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: