Skip to content

Two Distant Strangers Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Two Distant Strangers Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Two Distant Strangers film konusu, yorumu, kısa film Netflix incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Two Distant Strangers Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Geçtiğimiz yıl içerisinde Amerika’da yaşanan iç karartıcı haberle yerle bir olduk. Çünkü mayıs ayında, tükenip bitmeyen ırkçılık sorunun yeni bir cinayet davasına dönüşmesine tanıklık ettik. Sözde modernleştiğimiz, insanlığın geliştiği, teknoloji ve diğer sektörlerin uçuşa geçtiği bir dönemde olmamıza rağmen George Floyd isimli siyahinin, bir polisin dizi altında hayat vermesine şahit olduk.

Yapımcı-yönetmen Travon Free de herkes gibi bu haberi unutamamış gibi gözüküyor. Ki karşımıza Two Distant Strangers isimli kısa filmle çıkarak izleyenleri duygusal bir yolculuğa çıkartıyor. Böylece dünyanın dört bir yanını saran sarsıcı cinayeti etkileyici şekilde kullanarak Floyd’un sevenlerine ve dünyaya genç adamın unutulmadığını hatırlatıyor. Film konusu şöyle:

Two Distant Strangers Film Yorumu

Karikatürist Carter James, geriye kalan hayatının ilk gününde değer verip sevdiği bir kişiyle görüşme gerçekleştirir. Eğlenceli ve romantik geçen gecenin ardından güneşli bir güne uyanır. Haliyle ondan mutlusu yoktur. Ancak hayatta değer verdiği bir diğer canlı -köpeği-, kendi evinde onu beklemektedir. Bu sebeple yola koyulur.

Kız arkadaşının evinden çıkar, kafasını havaya kaldırır ve ona bir gülücük atıp ilk adımını atar. Fakat karşılaştığı sahne gününün ne kadar da kötü geçeceğinin habercisidir. Önce başka bir adama çarpıp kahveyi dökecek ve bir polisin kendi üstüne çullanmasını, kendisini hırpalamasını görecektir.

Acı ve güç gelen dakikaların ardından Carter, kendisini yeniden yatakta bulur. Yanında sevgilisi vardır ve yine tatlı konuşmalar gerçekleştirirler. Sonra sokağa adımını atar. Fakat polis yine oradadır ve yine çatışma içinde kalır. Aynı gelişmelere sebebiyet veren dakikaların ardından Carter bir döngüye sıkıştığını fark eder. Ve kalan dakikalarda polisten kurtulmanın yolunu arar.

Carter, her bir uyanışta yaratıcı fikirlerle ön plana çıkar. Kaçar, geç çıkar ya da buna benzer pek çok yaratıcı fikir dener. Ancak final sahnesindeki insanlık ve polislik üzerindeki tutumu seyre ayrı bir görüntü katar. Belki de bu yüzden ismi, Oscar ödülleriyle anılır. Mutlaka şans verin.

Film IMDb puanı: 6,9

Diğer bir popüler içerik: Bu Bir Soygundur: Dünyanın En Büyük Sanat Hırsızlığı

Two Distant Strangers Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Yeni postlardan anında haberdar olmak için siteye abone olabilirsiniz. Öyleyse diğer yazılarda görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d