Skip to content

Two Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Two Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Two film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, Dos senaristi, oyuncuları, diğer karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Öyleyse keyifli dakikalar…

Two Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Dos film incelemesi spoiler içermiyor. 70 dakika boyunca hizmet veren Dos filmi, bazı cinsel ve çıplaklık sahnelerini içinde barındırıyor.

Aylardır içinde bulunduğumuz yıkıcı pandemi gelişmeleri bizleri sadece sağlık açısından değil. Maddi, maneviyat ve psikolojik açıdan da zor durumların içine sürükledi. Halihazırda inişli-çıkışlı hayatlar sürerken yaşanan gelişmelerin ardından tekdüze kavramı gün yüzüne çıktı. Maddi çöküşler ilk olarak manevi kıstasları ön plana çıkardı. Akabinde de psikolojik olarak çıkmaz sokak ibareleri halkın, bireylerin karşısında dikilmeye başladı.

Diğer bir öneri: Hulu’nun çok sevilen komedi dizisi: PEN15

Bu zorluklar bireyleri yalnızlaştırdı. Belki bireylerin içine kapanmasına, dışarıya dönük bir hayat tarzı benimserken kendi benliğinde mahkûm durumuna düşmesine sebebiyet verdi. Ve bireyler böylesine yaralayıcı girdaplara girdiğinde sevilmenin, değer görmenin, saygınlık hissetmenin, kısacası, yalnızlıktan ziyade en az 2 kişinin içinde olduğu bağlılık eylemlerinin önemini anlamış oldu. Sadece iyi gelişmeleri değil. Kötü gelişmelerin de tek başına aşılamayacağını, kötü gelişmeler için de çevredekilere muhtaç olduğunu doruklarına kadar hissetti. Netflix’in Dos orijinal ismiyle piyasaya sürdüğü Two filmi de tamamen pandemi dönemini anımsatan bir düşünce sistemi ile alıcı karşısına çıktı.

Two Film Konusu

Yönetmenliğini Mar Targarona’nın üstlendiği film birbirini tanımayan, çırılçıplak vaziyette aynı yatakta güne merhaba diyen bir erkek (David) ve bir kadının (Sara) görüntüleriyle başlamaktadır. Nerede olduklarını, oraya nasıl geldiklerini, karşısındaki kişinin kim olduğunu bilmeyen ikili ayağa kalkıp evlerine gitmek istese de fermuar sesini andıran bir cızıltı onları durdurmaktadır. Karın bölgelerinden, onlarca dikiş benzeri bir ürünle bağlanan David ve Sara, yaşadıkları acı yüzünden bayılır duruma gelmektedir. / Dikiş görüntüsü epey yapay, biraz mide bulandırıcı gelebilir.

Yönetmen Targarona’nın ince ve hassas dokunuşları izleyenlerle buluşturmak için yola çıktığında David ve Sara’nın karşısına birtakım ipuçları çıkartmaktadır. Kendi iradeleri dışında odaya hapsedilen, karınlarından dikiş atılan ikili, somut bağlılık kavramından ziyade insanoğlunun değişim sürecindeki bağımlılık kavramından yola devam etmektedir. Sadece iki kişinin paylaştığı eylem ve birlikteliklerden yine en az iki kişinin yarattığı ve dünyayı kaotik bir geleceğe sürükleyen olumsuz kriterlerden pay sahibi olmaya çalışmaktadır. İnsanlığın içinde yatan günahlar, hatalar, yalanlar ve kısaca ölümcül duygulardan bahsederken de David ve Sarah’ı bazen yerin dibine gömmeye bazen de onların yaratıcı kadar kusursuz olmayacağını öne sürmektedir. Tecavüzler, cinayetler… Irksal, kültürel, toplumsal ya da bireysel faktörleri de işin için kattığında da… Bireyleri terazinin iki kutbuna koymaktadır. Onların niye bağlandığı, neden bu ikilinin bağlandığı ise… Günahlar, tercihler, pişmanlıklar, yalnızlar gibi insanoğlunu etkileyen kriterlerle açıklanacaktır.

70 dakikalık film süresine ilaveten saatler süren set çalışmalarını da göz önünde bulunduracak olursak, David ve Sara’ya hayat veren, Pablo Derqui ve Marina Gatell’nin profesyonellik kokan “yapışmış ikili” performansı filmin en dikkat çekici noktası gibi gözükmektedir. Haliyle işlenen konu da vurgunu yapan son noktadır. Yer yer anlamlı mesajlar içerip duyarlılık üzerinden şiirsel efekt yaratan… Yer yer de abartılı alt metinleri ile insanlıktan soğutan bir bütünlüğe sahip olsa da… İzlemek için yeterli kriterleri içinde barındırmaktadır. Sonuç olarak: 6/10. Öyleyse keyifli seyirler…

IMDb: 5,1 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dos Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Pablo Darqui – David
  • Marina Gatell – Sara
  • Esteban Galilea – Mario
  • Anna Chincho Serrano – Rita
  • Kandido Uranga – Oscar ve diğer.

Two Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Categories

Filmler

Tags

,

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: