Skip to content

UFO Film Konusu ve Yorumu – Netflix

UFO Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. UFO film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

UFO Film Konusu ve Yorumu – Netflix

UFO film incelemesi spoiler içermiyor.

  • Netflix filmi şöyle özetliyor: Müzik bağımlısı Deniz ile motosiklet yarışçısı Ese, bambaşka dünyaların insanları olsa da; aralarında oluşan bağ onları eşsiz bir aşk hikayesine uğurlar.

Netflix Türkiye’nin merakla beklenen gençlik-drama filmi UFO, 23 Şubat itibariyle alıcı karşısına çıktı. Ve böylece aralarında Kulüp, Fatma, Aşk 101 ve daha pek çoğunun olduğu, son dönemlerin en çok konuşulan yapımları arasına ismini yazdırdı. Haliyle bu denli viral olmasındaki en büyük sebep olarak oyuncu kadrosundaki; İpek Filiz Yazıcı, Mert Ramazan Demir, Ferit Aktuğ, Kerem Alp Kabul gibi isimler dikkat çekerken izleyiciler farklı dünyalara ikame eden bireylerin aşk melodramına şahit olma fırsatı buldu. Yönetmen koltuğunda Onur Bilgetay’ın oturduğu, senaryosu ise Meryem Gültabak tarafından kaleme alınan UFO ile ilgili diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Sahneler İpek Filiz Yazıcı’nın hayat verdiği Deniz karakterinin tanıtımıyla başlıyor. Oldukça lüks bir villada yaşam süren genç kız, annesi ile babasının gürültülü kavgalarını işitirken; geleceğini şekillendirmeye çalışıyor. İlk üniversite sınavından sonra ikincisi için çaba sarf ettiği düşünülse de; gerek anne ve babasının çıkmaz sevgisi gerekse müziğe olan hayranlığı, onu beklenmedik kapılara sürüklüyor. Sade ve yüreği okşayan tınısıyla şarkı yazdığı görülürken; akışa yön verecek olan diğer isim kadraja giriyor. Ese.

UFO Film Yorumu

Başarılı oyuncu Mert Ramazan Demir’in hayat verdiği Ese; Deniz’in aksine, dar geçimli hayatı ile kendisini tanıtıyor. Önünde yatı arkasında katı yerine, küçük mahalledeki onlarca birey ile hayatını şekillendirmeye çalışıyor. Çalıştığı motor tamir dükkanında günlerini geçirirken, belirli aralıklarla düzenlenen motor yarışmasına katılacağı görülüyor. Anne ve babasından mahrum bırakılan, hayatının büyük bir kısmını kardeşi, ağabeyi, dayısı, amcası olarak gören insanlarla geçiren Ese, Deniz ile karşılaştığı vakit hayatının değiştiğini görüyor.

Aşk, cinsellik, tutku, ihanet, aldatma: Bir Tutam Açlık

110 dakikalık çalışma süresinin büyük bir kısmını karakterleri birbirine aşık edip, dünyanın zorlukları ile test ettirmeye niyetlenen UFO, hiç de şaşırılmayacak öncüllere yoluna devam ediyor. Deniz’in yakınlarında dolaşan zengin erkek çocuğu Cenk, Deniz’in babası tarafından övgüyle bahsedilirken, baba, Ese’ye yağlı motorcu erkek şeklinde beyanatta bulunarak ilişkiyi onaylamadığını söylüyor. Bu gelişmeye benzer pek çok kriter ile “ben bunu yakından tanıyorum” yorumu ortaya çıkıyor.

Evin annesi melankolik tavırlarla kocası ile arasını yapmaya çalışırken Deniz’in bu evdeki rolü büyük bir endişe yaratıyor. Genç kız, varlık içinde yoksun, yalnız büyüdüğünü belirtirken; aradığı aşkı, sevgiyi, huzuru Ese ile bulunca, hele UFO ortaklığı da olunca, gençlik sularında yüzmeye niyetleniyor. Ese’nin yarışlarına gidiyor, canı yandığında üzülüyor, mutlu olduğunda mutlu oluyor.

Oyuncuların sevecen ve role bağlı duruşlarına nazaran çıta atlatan, gözlerimizin pasını silmeyi mümkün kılan bir senaryoya sahip olmayan UFO, final sahnesine rağmen, beklentileri aşamadığı görülüyor. Sıradan bir gençlik-dram-romantizm üçgeni için yeterli kıvrımlara sahip olsa da; yıl içinde izlemiş olduğumuz hikayelerden farklı bir kapı sunmuyor. 5/10.

IMDb: 4,7 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz. Öyleyse keyifli seyirler.

Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • İpek Filiz Yazıcı – Deniz
  • Mert Ramazan Demir – Ese
  • Ferit Aktuğ, Kerem Alp Kabul
  • Mekin Sezer, Enes Külahçı
  • Elif Çakman, Cemile Canyurt
  • Eda Akalın, Nilsu Yılmaz ve diğer.

UFO Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: