Skip to content

Unsolved Mysteries Belgesel Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Unsolved Mysteries Belgesel Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Unsolved Mysteries belgesel konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Unsolved Mysteries Belgesel Konusu Yorumu ve İncelemesi

1 Temmuz 2020 tarihinde ilk cildinin yayınlanmasından sonra büyük bir ilgi gören Unsolved Mysteries isimli belgesel ile karşınızdayım. İçerdiği konu itibariyle izleyenlere hüzün dolu dakikalar yaşattıran yapım, eski tarihte gerçekleşen ve henüz sonuca bağlanmayan cinayetlerin perde arkasını bizlere sunuyor. Her bölümde farklı kişi ve olayları; çeşitli röportaj ve haber kesitleriyle izleyenlere paylaşan belgesel, gizemli ölüm ve insan kaçırmalarını konu ediyor. 6 bölümden oluşan ilk cildin ardından ikinci cilt için de onay alan Unsolved Mysteries, 19 Ekim tarihinde izleyenlerle buluşacak.

Yönetmen: Clay Jeter

Diğer Belgesel İçeriklerine Buradan Ulaşabilirsiniz.

Unsolved Mysteries Belgesel Bölümleri

Daha önce duyma şansınızın az olduğu davalar üzerinden ilerleyen yapım, her bölümde farklı bir olayı ele alıyor. 2. cildinin çıkmasına az bir süre kalmışken, ilk cildi gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Belgeselde yer alan bölümler ve aktarılan davalar şu şekilde:

1- Çatıdaki Gizem

İlk bölüm Rey Rivera isimli bir adamın gizemli bir şekilde ortadan kayboluşuna odaklanmaktadır. Telefonla konuşmasının ardından ani bir şekilde evden çıkan Rey, bir daha ortalarda gözükmez. Günler sonra arabası bulunur ve arabanın bulunmasıyla davanın gidişatı değişir.

2- 13 Dakika

Cildin 2. Bölümünde Patrice Endres isimli bir kadının acı dolu hikâyesi konu ediliyor. Çevresindeki insanlar tarafından; son derece güler yüzlü ve iyi biri olduğu söylenen Patrice, çalışmakta olduğu kuaför dükkânından kaçırılır.

3- Dehşet Evi

Hayatlarına mutlu bir şekilde devam eden bir aile aniden kaybolur. Kaybolmalarının üstünden günler geçtikten sonra evlerinde bir ceset bulunur. Cesedin bulunmasının ardından gizemli sırlar ortaya çıkmaya başlar.

4- Eve Dönüş Yok

Arkadaşları tarafından çok sevilen Alonzo Brooks, gittiği bir parti sonrasında eve bir daha dönmez. Polis, partinin olduğu evi ve çevresini detaylı bir şekilde incelese de Alonzo’yu bulamaz. Kayboluşunun üstünden günler geçtikten sonra Alonzo’nun ölü bedeni ortaya çıkar.

5- Berkshires’daki UFO

Belgeselin 5. bölümünde ilginç bir konu ele alınıyor. 1969 yılında, Amerika Massachusetts’de gerçekleşen olay izleyenlere şaşırtıcı gerçekler sunmayı başarıyor. Yerel halktan birçok insan bir UFO gördüğünü ve gördükleri dakikada neler yaşadıklarını paylaşıyor.

6- Kayıp Tanık

Belgeselin son bölümü birden çok cinayetin gerçekleştiği bir hikâyeyi konu ediyor. Üvey babalarının ani bir şekilde yok olmasının ardından ailenin diğer bireyi Lena da kayıplara karışıyor.

Son zamanlarda izlediğim en iyi belgesellerden biri olduğunu söylemeliyim. Çözüme kavuşmamış ve hala gizemini koruyan birden çok davanın yer aldığı belgesel, bende büyük bir etki yarattı. Bir gecede bitirdiğim ilk cildin ardından ikinci cildin de geliyor olması, beni mutlu eden diğer bir nokta. İyi seyirler…

Zengin Bir Pedofiliyi Konu Eden Belgesele Göz Atın: Jeffrey Epstein

Unsolved Mysteries belgeselini izlemek için tıklayınız.

Unsolved Mysteries Belgesel Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: