Skip to content

Ve Yarın Tüm Dünya Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Ve Yarın Tüm Dünya Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Ve Yarın Tüm Dünya film konusu, yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Ve Yarın Tüm Dünya Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Aylar, yıllar geçtikçe dünyanın eski gibi bir yer olmadığına şahit oluyoruz. Doğa kanunlarının değiştiği, teknolojik ilerlemelerin yaşandığı ve aynı zamanda da siyasal olarak birtakım ayrımların kabul gördüğü hayati şartlarla karşılaşıyoruz. Tarafların hâkim bastığı ve böylece bölünmüşlüğün, ayrıştırıcılığın hazin sonuyla meşgul oluyoruz.

Ve Yarın Tüm Dünya ile beraber de siyasal olarak ayrım yaşayan bir grup insan topluluğuna göz gezdirme fırsatı yakalıyoruz. Siyasal gelişmelerin insanların içlerine işleyip onları yok ettiği ve akabinde de kavganın, gürültünün kol gezdiği kulağa ütopik gözlere ise kaçınılmaz son olarak gelen bir hayata ortak oluyoruz. Diğer detaylar şu şekilde:

Üst sınıf bir ailenin sevilen kızı olarak dikkat çeken Luisa; henüz 20 yaşında olan ve hukuk fakültesinin birinci sınıfında okuyan bir profil ile kendisini tanıtır. Babası 40 yaşlarına gelmiş, emekli hayatı yaşayıp, siyasi sol bütünlüğü ile alay eden yaşlı bir kişilik ile karşımıza çıkar. Gün geçtikçe ebeveynleri ile arası açılan Luisa, babası gibi düşünmemesinin yanı sıra kendisini siyasi sol bütünlüğünü yansıtan bir grubun içinde bulur. Antifa. Hedefleri ise sağ tarafın yürüyüşlerini, ilerleyişini engellemektir.

Ve Yarın Tüm Dünya Film Yorumu

Luisa gruba üniversiteden arkadaşı Batte’nin yardımıyla katılırken içinde bulunduğu toplulukta birtakım gelişmelere ortak olur. Haliyle protestolar, organizasyonlar ve birtakım toplantıların içinde yer almaya başlar. Ancak grup dışında olduğu gibi grup içinde de bazı problemler yaşanmaktadır. Alfa isimli karakter, içindeki hırsı dışarıya yansıtmanın planlarını sunmaktadır.

Orijinal adı Und morgen die ganze Welt olan filmin kalan dakikaları; sağ-sol ayrımı sırasında yaşayan kavga ve gürültülerden yanı sıra şiddet, halk sağlığı ve genç bireylerin ruhani durumlarına odaklanmakla geçer. Luisa bir yandan okul mücadelesi verirken bir yandan da katılmış olduğu grubun menfaatleri ile ilgili çalışmalar yapar. Aşkın içinde kalır, bazen de şiddete maruz kalarak ne ile uğraştığını sınamaya başlar.

Almanya’nın Mannheim şehrinde yaşanan olaylar gündelik pek çok soruya da beraberinde getirir. Olaylara Luisa’nın gözünden bakarken onun hissettiği duygular sizlerle buluşur. Yönetmenliğini Julia von Heinz’ın yaptığı senaryosu ise John Quester tarafından kaleme alınan film ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Mutlaka izlemelisiniz. 7/10

Ayrıca diğer yeni filmlere buradan ulaşabilirsiniz.

IMDb: 6,1

Und morgen die ganze Welt Oyuncuları ve Karakterleri

  • Mala Emde – Luisa
  • Noah Saavedra – Alfa
  • Tonio Schneider – Lenor
  • Luisa-Céline Gaffron – Batte
  • Andreas Lust – Dietmar
  • Hussein Eliraqui – Ninja
  • Nadine Sauter – Peppa
  • Ivy Lissack – Leo
  • Victoria Trauttmansdorff – Cordula
  • Michael Wittenborn – Joachim

Ve Yarın Tüm Dünya Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Öyleyse sizlere iyi seyirler. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: