Skip to content

Vincenzo Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Vincenzo Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Vincenzo dizi konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Vincenzo Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Kimin iyi kimin kötü karakter olduğunu anlamamız için diziyi sonuna kadar izlememize sebep olan Vincenzo; en az, geçtiğimiz yazıda paylaşmış olduğum diğer bir k-drama dizisi Navillera kadar ışıltılı duruyor. Her bir karakterin uçukları yaşadığı; aşkın, suçun, gizemin, komedinin bol olduğu bir hikâyeye ön ayak oluyor. İşin içine mafyanın girmesiyle karanlık sulara yüzerken arkasında dramı ve neşesi bol bir içerik bırakıyor. Diğer detaylar şöyle:

Park Joo Hyung, küçüklü yaşlarında pek çok sorunla karşılan ve akabinde de bir aile tarafından evlatlık edinilen genç bir çocuğa hayat verir. Henüz 8 yaşında olmasına karşılık ailesi hakkında hiçbir bilgiye sahip değildir. Gelecekte onu neleri beklediğini veya evlatlık edinen ailenin nasıl bir yaklaşımda bulunacağını tahmin edemez. Ki ilerleyen dakika ve bölümler evlatlık edinen aile hakkında bilgiler vermeye başlar. Artık Park Joo Hyung, İtalya’nın önde gelen mafyalarından olan Cassano ailesinin bir üyesi haline gelmiştir.

Vincenzo Dizi Konusu Yorumu

Ailenin ve mafyanın lideri Don Fabio, küçük çocuğu yanına -İtalya’ya- alarak onu büyütmeye başlar. İlk başta ismini Vincenzo Cassano olarak değiştirir sonrasında ise gerekli eğitimlerin ardımdan kendisinin sağ kolu, avukatı, danışmanı yapar. Böylece genç adam mafyanın bir üyesi haline gelmiş ve Fabio’nun peşinde dolaşmaya başlamıştır. Mafya üyeleri arasında kendisinden hazetmeyenler olsa da stabil ve hırslı duruşu -kısmi- düşmanlarına mesaj niteliği taşır.

Bu bölümlerde İtalya’nın kültürlerinden faydalanan dizi; Fabio’nun ölmesiyle farklı bir noktaya evrilir. Fabio’nun yerinde gözü olan genç oğul Paolo direksiyona geçer. Vincenzo ile geçmişte yaşamış oldukları birtakım sorunlar nüksederken Vincenzo’nun Kore’ye kaçma vakti gelmiştir. Yıllardır mafyanın çalıştığı için yüklü bir maddi gelire ulaşan Vincenzo, Kore’ye sakladığı altınlarına doğru yola çıkar. (apartmanın altına saklamış, neden?) Kore’ye ulaştığında apartmanın el değiştirdiğini ve altınlarının yok olduğunu gören Vincenzo’nun yeni görevi altınlarını bulmaktır.

Apartmandaki kiracı ve ev sahipleriyle derin bir ilişki kurmaya başlayan Vincenzo; pek çok açıdan zorlu sınavlarla karşılaşır. Mafyatik geçmişini arkasında bırakması gerektiğini anladığından gerçek yaşamın ne olduğunu anlamaya başlar. Bir yandan avukatlık işlerine devam ederken bir yandan da hayatın gerçek unsurlarını keşfeder. Sevgi, mutluluk, aile ortamı …

Birbirinden farklı duruşlara sahip karakterlerin olaya akın etmesiyle dizi oldukça farklı bir yola saparken İtalya ve Kore arasında inanılmaz bir bağ kurulur. Her ne kadar İtalya’daki olay bütünlüğü daha sürükleyici gözükse de Kore’deki insan topluluğu görülmeye değer bir senaryo sunar. Muhteşem ve akılda iz bırakan alt metinleriyle başta Vincenzo daha sonra da insanlık için imgeler taşır. Mutlaka izleyin…

IMDb: 8,6

Dizi Oyuncuları ve Karakterleri

 • Song Joong-Ki – Vincenzo Cassano
 • Jeon Yeo-Bin – Hong Cha-Young
 • Taecyeon – Jang Jun-Woo
 • Yoo Jae-Myung – Hong Yoo-Chan
 • Kwak Dong-Yeon -Jang Jun-Woo
 • Kim Yeo-Jin – Choi Myung-Hee
 • Kim Yoon-Hye – Seo Mi-Ri
 • Lee Hang-Na – Kwak Hee-Soo
 • Kim Seol-Jin – Larry Kang
 • Choi Duk-Moon – Tak Hong-Sik
 • Yang Kyung-Won – Lee Cheol-Wook
 • Seo Ye-Hwa – Jang Yeon-Jin
 • Kwon Seung-Woo – Keşiş Chaeshin

Vincenzo Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Öyleyse sizlere iyi seyirler. Diğer içeriklerde görüşmek üzere. Ayrıca siteye abone olarak yeni içeriklerden anında haberdar olabilirsiniz.

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d