Skip to content

Virüs Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Virus

virüs film konusu yorumu ve incelemesi

Virüs Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Virüs film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Hepinizin bildiği üzere, aylardır tüm dünyayı etkisi altına alan bir virüs ile mücadele halindeyiz. 2019’un sonunda etkisini göstermeye başlamasıyla, neredeyse bütün dünyaya yayılan Corona virüs, biz insanlara büyük tehditler oluşturuyor. Bu zorlu günlerde toplumun iyiliği için canla başla mücadele veren sağlık sektörü, büyük bir teşekkürü hak ediyor.

Neden böyle bir giriş yaptığımı, başlıktan anlamış olduğunuzu düşünüyorum. Bugün, hakkında görüşlerimi yazacağım filmin adı Virus. 2018 yılında Hindistan’da kendini gösteren Nipah virüsünü konu eden film, bu sürecin başlangıcı ve sonu arasındaki detayları bizlere sunuyor. Özellikle Hindistan’ın Malappuram ve Kozhikode illerinde yaşanan olayları ele alan film, virüs hakkında birçok detaylı bilgiyi bizlere aktarıyor. Yönetmen koltuğunda Aashiq Abu’nun olduğu ve senaryosu Muhsin Parari, Suhas ve Sharfu tarafından yazılan Virus filmi, 2019 yılında gösterime girmiştir.

İlginizi Çekebileceğini Düşündüğüm Bir Belgesel: American Murder: The Family Next Door

Virüs Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Hastanelerde ani bir şekilde artan hasta sayısıyla film başlamış oluyor. İlk başlarda artan hasta sayısının sebebini çözemeseler de, ilerleyen zamanda Nipah virüsü ile karşı karşıya olduklarını anlıyorlar. Günümüzde de yapıldığı gibi; hastayla dolaylı veya dolaysız yoldan temas eden insanları aramakla başlıyorlar. Hastayla doğrudan temas edenleri, hastanın eşyasını kullananları, hastayla aynı araçta seyahat edenleri ve hastayla aynı odayı paylaşanları bulup gerekli önlemleri alıyorlar. Hastalığa yakalan insanların %60-70 civarında ölüm riski olduğunu paylaşılıp, gerekli karantina sahaları oluşturuyorlar. Bir yandan sağlık çalışanlarının yoğun tempoda çalıştıkları gözler önüne serilirken bir yandan da mağdur insanların görüşleri aktarılıyor. Paralarını alamayan çalışanlar, yoksullukla mücadele ediyor.

Gördüğünüz üzere bizim yaşadıklarımızdan farklı değil.  İçinde bulunduğumuz bu dönemde bu film izlenmeli mi? Bence izlenmeli. Çünkü yaşanan bu olayları hafife alan insanlar var. Olayın bilincinde olmayan, istediği her şeyi rahatlıkla yapabileceğini düşünen insanlar. Belki bu film, o insanlara farkındalık yaratır. Bu farkındalık sonucu belki bir sağlık görevlisi daha az çalışır. Hayatını riske atan o insanları anlar ve yaptığı hataları bir daha yapmaz. Aynı zamanda, evine ekmek götürebilmek adına saatlerini veren çalışanların neler çektiğini anlar. Hayat masraflarının giderek artmasıyla daha da zor duruma düşen insanların durumunu kavrar. Belki izlerken korkacaksınız veya gerileceksiniz. Ama birçok hayati kavramın değerini bu film ile algılayacaksınız. İyi seyirler.

Virus Film Oyuncuları: Sreenath Bhasi, Parvathy Thiruvothu, Tovino Thomas, Madonna Sebastian, Soubin Shahir, Asif Ali

Filmin fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Hayat Avcısı

Virüs Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: