Skip to content

Vivo Animasyon Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Vivo Animasyon Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Vivo animasyon film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Vivo Animasyon Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Vivo film incelemesinde spoiler bulunmamaktadır.

Animasyonlar artık modern sinema dünyasının bir parçası haline geldi. 2000’li yılların başlamasıyla türe olan ilgi epey artsa da hiçbir süre zarfında, bugünkü kadar etki yaratamadı. Özellikle kısa süre önce yayınlanan Luca, Sihirli Ejder, In the Heights gibi içeriklerin ardından trend listeler “animasyon” türündeki bir yapımın da zirvelere oynayacağını görmüş oldu. Hala daha çoğu insana gereksiz ve itici gelse de gerek görsellik gerekse eğlence kültürü animasyonlar ile tekrar hayat buldu. Ve bulmaya da devam edecek gibi gözüküyor.

Diğer animasyon filmlere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bugünün konusunu oluşturan Vivo da az önce bahsetmiş olduğum görsellik ve eğlence kriterleriyle isminden söz ettireceğinin sinyallerini vermektedir. Klasik film kültüründen uzaklaşmamıza neden olan ve işlediği duygusal temayla hem güldürüp hem de değer bilmemize ön ayak olan yaratıcı, sürükleyici bir içerik olarak göz kamaştırmaktadır. Yönetmenliğini Kirk DeMicco ve Brandon Jeffords’ın üstlendiği film ile ilgili diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Vivo Animasyon Film Yorumu

Lin-Manuel Miranda’nın seslendirdiği Vivo, yakın arkadaşı Andrés ile birlikte Küba halkını gerek müzikleriyle gerekse göze hoş gelen dans koreografileriyle eğlendiren bir kinkajudur (kinkajou). Müzik ve dans ile beraber ritimlerini bulan, müziğin dinamik güçlerinden faydalanan ve bu sayede de topluluğa enerji aktarımı yaşattıran en iyi arkadaşlardır. Muzip başlangıcın ardından Vivo ve Andres hakkında detaylı görüşler elde edilirken animasyonun da içten ruhuna kapılmamak elde değildir. Yüreklere su serpen içtenlikleri ile anın negatif duygusunu bertaraf ettikten sonra hikâyenin ilk kıvrım noktası da belirmiş olur. Marta.

Andres’e gençlik yıllarında aşk duygusunu hissettiren, birlikte müzikler yapıp danslar ettiği Marta; müziğe veda isimli gecesine Andres’i davet eder. Eski defterleri yeniden açan Andres de Marta için bestelediği şarkıyı yanına alıp Miami’ye doğru yelkenleri çekmeye başlayacaktır. Ancak beklenmedik ölümü ile hayal ettiği “son gece, son müzik” mottosu yerle bir olur. Vefalı dostunu uğurlayan Vivo, büyük bir çıkmaza girse de eski dostunun hayalini kendi hayaliymiş gibi üstelenerek Miami yolculuğuna hazırlanır. Üstelik bu yolculukta ona Andres’in yeğeni Gabi de eşlik edecektir.

Eşsiz müzikleri ve ruhu tazeleyen anlamlı duygu geçişleriyle birlikte Vivo’yu beğenmemek, keyif almamak elde değildir. Bu sebeple sıkıldığınız, bunaldığınız dakikalarda sizlere iyi hizmet verecek etkileyici bir görsel şölendir. Kaçırmamanızı tavsiye ederim. Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 7,6 / Güncel puana buradan ulaşabilirsiniz.

Filmde Görev Alan Diğer Oyuncular:

  • Seslendirmeler:
  • Lin-Manuel Miranda – Vivo
  • Juan de Marcos González – Andrés
  • Ynairaly Simo – Gabi
  • Zoe Saldana – Rosa
  • Michael Rooker – Lutador
  • Brian Tyree Henry ve Nicole Byer – Dancarino and Valentina,
  • Gloria Estefan – Marta Sandoval
  • Katie Lowes – Olivia Trujillo

Vivo Animasyon Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: