Skip to content

Vücut Kamerası Film Konusu ve Yorumu

Vücut Kamerası Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Vücut Kamerası film konusu, yorumu, incelemesi, Body Cam eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Vücut Kamerası Film Konusu ve Yorumu

Yönetmen Malik Vitthal’in geçtiğimiz yıl içerisinde piyasaya sürdüğü filmi Vücut Kamerası, alelade bir kasabanın küçük sempatik bir barından görsellerle başlamaktadır. Aslında buradaki önemli olan unsur dış mekânın samimiliğinden ziyade o anda TV’de yer alan haberin sarsıcılığı ile ön plana çıkmaktadır. “Yine siyahi katliamı ve öldüren yine beyaz polisler” başlıklı haberiyle ırkçılık nezdinde mesajlar sağlayan Vücut Kamerası, akış içerisine yerleştirilen olası ayrımcılık, taraflılık üzerine ilk ipucunu vermektedir.

Ve gözler şimdide de ABD sokaklarında devriye gezen bir polisin görüntülerine çevrilmektedir. Plakasız, farsız, yeşil oldukça şüpheli bir araç gördüğünde, merkezden destek ister. Arabanın içindeki bireyin adımını dışarıya attığı an, polisin bazı varlıklar tarafından metrelerce sürüklenip, yerden yere vurulup öldürüldüğü görülecektir.

Vücut Kamerası Film Yorumu

Devriye arkadaşına bakmak üzere yola çıkan Renee isimli genç kadın, oraya ulaştığında ne olup bittiğini tam olarak anlamasa da kamera görüntülerinden elde edilen veriler yardımıyla soruşturmaya yardımcı olmaya çalışır. Özel yaşamında oğlunu kaybettiği için psikolojik ve mental açıdan sorunlar yaşadığı için midir bilinmez. Ancak aktardığı bilgilere göre, ölen meslektaşının vücut kamerası görüntüleri, doğa üstü bir varlık tarafından öldürdüğü yönündedir. Kayıtları sadece kendisi gördüğü için (diğer polisler görüntüyü izlemeye çalışırken bilgisayar bozulur, tesadüf…) paranoya geçirdiği düşünülse de kendisine yardımcı olan çaylak Danny ile birlikte her gün farklı polisin ölüm anına şahit olacaklardır. Ve görünüşe göre “polisleri öldüren karanlık güç” kan akıtma konusunda ısrarcı bir tavır sergileyecektir.

Noel temalı bir film: Single All the Way

Oldukça güçlü bir öncülü böylesine gülünç hale getirmek, kırk yılda bir yaşanır gibi gözüküyor. Irkçılık ve ayrımcılık üzerine yürüyüşler, protestolar, destekler düzenleyen halkın düşüncelerine, fikirlerine kapılarını açan yönetmenlerin, etkileyici ve yaratıcı konseptleri bu kadar kolay rezil etmemesi gerekiyor. Toplumsal sorunları ele alıyor diye her filmin kusursuz olacağını beklemek… Sonuç olarak: 5/10. Başka alternatiflere yönelmenizi tavsiye ederim.

IMDb: 5,3 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Body Cam Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Mary J. Blige – Renee Lomito-Smith
  • Nat Wolff – Danny Holledge
  • David Zayas – Sergeant Kesper
  • Anika Noni Rose – Taneesha Branz
  • David Warshofsky – Darlo Penda
  • Ian Casselberry – Kevin Ganning
  • Philip Fornah – Gabe Roberts
  • Demetrius Grosse – Gary ve diğer.

Vücut Kamerası Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d