Skip to content

Werewolves Within Film Konusu ve Yorumu

Werewolves Within Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Werewolves Within film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Werewolves Within Film Konusu ve Yorumu
 • Son günlerde epey bir korku temalı filmlerle iç içe olduk. Netflix’in üçlemesi serisi Korku Sokağı, Roberto De Feo ve Paolo Strippoli önderliğinde hazırlanan Klasik Bir Korku Hikayesi ve daha nicesi.
 • Bazılarının severek bazılarının da arkadaş ortamı vasıtasıyla izlediği bu filmleri çoğunlukla ilgi çekici konuları ya da trend olmaları sebebiyle ön plana çıkardık. Ancak 2021 yılı içerisinde yayınlanan ve Werewolves Within ismiyle karşımıza çıkan yeni içeriği farklı bir kriterle karşılama fırsatı bulduk (m). Eşsiz karakteri ve oyunculuğa ile korku temalı filme dahi renk katan Sam Richardson.
 • Dışarıdan bakıldığında oldukça sıradan bir konu lanse edilirken derinliklerde Sam Richardson yaşamak veya yaşayacak olmak, filmi izlememdeki en önemli etkendi. Diğer detaylar şöyle:

Werewolves Within Film Yorumu

Werewolves Within, sinema dünyasında sık sık görmeye başladığımız “oyundan uyarlamalar” konseptli bir diğer içerik olarak hafızalara kazınmaktadır. 2016 yılında piyasaya sürülen aynı isimli VR oyunundan uyarlanmış ve böylece ismini Resident Evil, Tomb Raider ve Assassin’s Creed gibi akla ilk gelen içeriklerin arasında yazdırmıştır. Üstelik oyun versiyonu oldukça basittir. Vampir-köylüyü anımsatan hikâye kurgusuyla potansiyeline ulaşamayan ortalama altı bir oyundur. Neyse ki film hali nispeten de olsa izlemeye değerdir.

2021’in konuşulan filmlerinden bir diğeri: Çernobil 1986

Sam Richardson’ın hayat verdiği Finn karakteri, kısa süre önce yalnızlığını ilan eden ve yeni bir başlangıç için umut taşıyan genç bir birey olarak belirmektedir. Yeni bir başlangıcın karşılığını da beklediğinden yakın bir sürede alır. Çünkü halihazırda orman koruculuğu yaptığı bölgeden “azar” yemiş, güzel ve karlı bir dağ köyünde – Beaverfield- işe başlamıştır. Dindar Pete ve Trisha, zengin ve lüks yaşantısıyla övünen Devon ve Joaquim gibi pek çok isimle yakından ilişkiler kurmaya başlayan Finn’in en büyük ihtiyacını postacı Cecily karşılar. Uzun süren tanıtım sahnelerinin arkası; yoğun kar fırtınasına bırakır. Kurt adamlar kasabaya saldırır. Ve kimin kurt adam olduğu halk tarafından araştırılmaya koyulur…

Saçma ve gereksiz gelen onlarca ifadenin çoğu beklenildiği gibi olumsuz sonuçlanmamaktadır. Nihayetinde konsepti olan ve bir şekilde kurt adamlara ulaşmamıza sebep olacak -bazen- akıcı bir reaksiyon sürecine sahiptir. Oldukça yavan ve yavaş başlayan ancak sinsice ortaya çıkan kar fırtınası yardımıyla ivmelenen ve nihayetinde de arzuladığı mecraya ulaşan kısmen potansiyelli bir içeriktir demek yanlış olmayacaktır. 6/10.

IMDb: 6,0

95 dakikalık film süresinde dikkat çeken diğer oyuncular:

 • Yönetmen: Josh Ruben
 • Sam Richardson – Finn Wheeler
 • Milana Vayntrub – Cecily Moore
 • George Basil – Marcus
 • Sarah Burns – Gwen
 • Michael Chernus – Pete Anderton
 • Catherine Curtin – Jeanine Sherman
 • Wayne Duvall – Sam Parker
 • Harvey Guillén – Joaquim Wolfson

Werewolves Within Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: