Skip to content

What We Wanted Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Was wir wollten

What We Wanted Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Was wir wollten yazımızda; What We Wanted film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

What We Wanted Film Konusu Yorumu

En İyi Uluslararası Film Oscar aday listesine ismini yazdıran Avusturya yapımı What We Wanted, 11 Kasım itibariyle Netflix platformunda izleyenlere sunuldu.  Ulrike Kofler’in ilk uzun metrajlı filmi olarak tarihe geçen What We Wanted, Oscar için yarışacak Netflix yapımları arasına kendisini dahil etmeyi başardı. Bir çiftin duygusal dakikalarına imza atan filmin senaryosu Peter Stamm’ın kısa bir hikayesinden esinlenildi. Marie Kreutzer ve Sandra Bohle de filmin senaristleri arasında yerini almakta.

Filmin hikayesi, dışarıdan bakınca her şeye sahip oldukları düşünülen fakat evin neşesi, huzuru olarak öngörülen bebeklerine kavuşamayan Alice ve Niklas isimli çiftin etrafında şekilleniyor. Gerek doğal gerekse tıbbi yollarla istedikleri sonuca ulaşamayan çift, hayatlarının büyük dramlarından birini yaşamaktadır. Bebeklerinin olmaması problemi yüzünden birbirlerinden hem fiziksel hem de duygusal açıdan uzaklaşmaya başlarlar. Sorunlarını giderebilmek adına gittikleri tatilde, daha farklı olaylarla karşılaşacaklardır.

Filmin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

What We Wanted Film Konusu Yorumu

Filmde rol alan oyunculardan birkaçı şu şekilde:

  • Lavinia Wilson – Alice
  • Elyas M’Barek – Niklas
  • Anna Unterberger – Christl
  • Lukas Spisser – Romed
  • Maria Hofstätter – Jinekolog
  • Iva Höpperger – Denise
  • Fedor Teyml – David

Neredeyse hiç görmediğim bir oyuncu topluluğunu bir arada görmek film ile ilgili düşüncelerimi daha olumlu kıldığını düşünüyorum. (herhangi birine ait bir yapım izlediysem, demek ki üstünden uzun bir süre geçmiş)

Duygusal anlarla dolu bir film arıyorsanız, kesinlikle doğru yerdesiniz. Oscar için yeterli oyunculuk ve senaryo bütünlüğü sağlandığına dair kesin bir şey belirtememekle birlikte etkilendiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Çoğu filmde aradığım; saf dram ve gerçek duyguları bu yapımda görmek beni oldukça etkiledi. IMDb tarafından belirtilen puanı dikkate almak ne kadar önemli? Bu size kalmış fakat 90 dakikalık film süresiyle bence bir şansı hak ediyor. İyi seyirler…

What We Wanted (Was wir wollten) film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Gündeme bomba gibi düşen yeni Netflix yapımı Paranormal dizi incelemesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

What We Wanted Konusu Yorumu ve İncelemesi | Was wir wollten yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: