Skip to content

Who Killed Sara? Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Who Killed Sara? Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Who Killed Sara? dizi konusu, yorumu, incelemesi, Quién Mató a Sara? Netflix eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Who Killed Sara Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Her gün yeni bir film veya diziyle uyanır olduk. Birbirinden farklı konulara sahip, değişik ülkelerin ev sahipliğini yaptığı ve bazılarının tutunup trend listelerden inmediği bazılarının ise ismini aylar sonra duyduğumuz içeriklerden bahsediyorum.

Sizleri bilmem fakat ben yıllar öncesinin içeriklerini mumla arar oldum. Meğer her hafta yayınlansın diye beklediğimiz uzun soluklu dizilerin, ara ara çıkıp ortalığı kasıp kavuran sağlam filmlerin ne de önemli bir yeri varmış.

Ancak film ve dizilerin sayısının artmasının da bir o kadar önemli olduğunu söyleyebiliriz. Geçmişte izleyip beğendiğimiz bir temanın benzerlerinin çıkması veya sıra dışı içeriklerin biz hayranlarıyla buluşması kültürel açıdan mühim bir konumda bulunur. Fakat yakındığım mesele, her yeni dizi veya filmin hemen hemen bir kopyasının olmasıdır.

Birkaç karakter ve ilerleyiş şeklinin değiştirilmesiyle dahi güncellenemeyen, herhangi bir sahnesiyle x dizisini hatırlatan yapımlar artık çekiciliği kaybetmektedir. Fakat bu benzer senaryolar, yeni çıkan dizinin kötü olduğunu kanıtlamaz. Sadece olay örgüsü veya olası gelişmeler ön görülür. Genel kitlenin yakındığı kısım da burada başlamaktadır.

Who Killed Sara? Dizi Konusu ve Yorumu

Günümüzün yeni dizisi Who Killed Sara, yukarıda saymış olduğum kriterlerden farksız değildir. Suç, cinayet, karışık aile ilişkilerinden faydalanarak bir kişinin intikam mücadelesini ele alır. Bunu yaparken de alışagelmiş yollara başvurmaktan geri kalmaz. Üstüne de yapmacık birkaç oyunculuk ekler.

Ancak benzerliği ve gidişatına rağmen seyir zevki açısından başarılıdır. Merkezine aldığı hırslı ve yırtıcı karakterli bireyin ön ayak olmasıyla yakın zamanda yayınlanan yapımların önüne geçmeyi sağlar. Her ne kadar çoğu izleyen tarafından hoş karşılanmayacak kurgusu bulunsa da Netflix Meksika adına makul bir girişimdir.

Az önce de belirttiğim gibi Who Killed Sara, intikam duygularıyla beslenen bir dizidir. 2015 yapımı Narcos’un ilk sezonlarında Eduardo Sandoval’a hayat veren Manolo Cardona, Who Killed Sara ile tekrar karşımıza çıkar. Yeni dizisinde Alex isimli bir genç adamı canlandırırken, senaryonun ağır yükü onun omzundadır.

Çünkü kız kardeşi tam 18 yıl önce öldürüşmüş ve suç Alex’in üstüne kalmıştır. 18 yıl boyunca hapishane köşelerinde suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışsa da girişimlerinde başarısız olmuştur. Cinayet hakkında sonu gelmeyen sorularının ardından birtakım gerçeklerle yüzleşmeye başlar. Ve nihayetinde kendisini dışarda, özgür bulur.

Taşlar yerine oturmaya başladığında kendisini zorlu savaş içerisinde bulsa da kardeşinin intikamını almaktan emindir. Uğraşacağı ve büyük mücadele vermesi gerektiği kişiler ise yerel çevre tarafından tanınan güçlü bireylerdir. Aynı zamanda da Lazcano ailesi için çalışan onlarca insan vardır. Bu insanlar her türlü suçu işleyip, örtbas edebilecek karaktere sahiptirler. Ancak Alex aileye en zayıf halkadan vurmaya niyetlidir. Küçük kızları Elisa…

Kalan dakikalar aksiyon ve gizem sahneleriyle donatılmaya başlanır. “Sara’yı kim, neden öldürdü? Hangi aile bireyi öldürdü?” şeklindeki kalıplaşan sorular izleyenleri meşgul etmeye başlar. Bu noktada dizi yaratıcı José Ignacio Valenzuela’nın, nispeden de olsa senaryo hakimiyeti ortaya çıkar. Sanırım diziyi izlemenizi önereceğim fakat muhteşem bir akış beklemenizi tavsiye etmem.

Dizinin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer popüler içeriklere buradan göz atabilirsiniz.

Who Killed Sara? Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: