Skip to content

Why Are You Like This Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Why Are You Like This Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Why Are You Like This dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, Netflix IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Why Are You Like This Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

MeToo hareketinden cinsiyet eşitliğine kadar pek çok hayati temayı içinde barındıran Why Are You Like This isimli komedi dizisi, Netflix’in popüler içerikleri arasına ismini yazdırmayı başardı. Her ne kadar yayın hayatına 2018 yılında başlasa da Netflix’in dikkatini çekerek platformun yeni üyesi olmayı hak etti. Böylece Avustralya’dan görmeye alışık olmadığınız bir içerik izleyenle buluşmuş oldu. Diğer detaylar ve dizi konusu şöyle:

Hikâye, Avustralya Melbourne’da yaşayan 20’li yaşlarındaki 3 yakın arkadaşın hayatını konu eder. Ve ilk dakikanın ardından karakterler hakkında ince detaylar ortaya çıkmaya başlar. Yırtıcı ve dünyaya karşı sinirli kişilikleriyle ön plana çıkan Mia, Penny ve Austin; hırslı, azimli ve tuttuğunu koparmak isteyen taraflarını izleyenle tanıştırır.

Gözler ilk olarak Mia’ya çevrilirken patronuyla gerçekleştirdiği hararetli konuşma dikkat çeker. Patronu, işe giriş çıkış saatlerini istediği gibi ayarladığını ve herkesten fazla molaya çıktığını iddia eder. İşi aksattığını ve diğer bireyleri etkilediğini de ekler. Ancak Mia’ya göre; iş yerinde cinsiyetçi ve ırkçı yaklaşım sahiptir. (buna dair pek bir kanıtı yok). Birkaç sahne sonra Mia’nın kısmen tembel bir kişiliği olduğu görülür.

Mia, Penny ve Austin’in uyumu …

Penny ve Austin ise senaryonun jokerleri gibidir. Penny de Mia kadar talepkar ve saldırgan tavırlarıyla dikkat çeker. Aynı zamanda iş arkadaşı Daniel’ın homofobik olduğunu iddia ederek kovdurmaya çalışır.

Why Are You Like This Avustralya’dan çıkan, oldukça başarılı mesajlara sahip bir komedi dizisi olarak karşımıza çıkar. Merkezine aldığı 3 kişinin yardımıyla hayatın zorluklarına el atarken eğlendirme konusunda da beklenenden iyi iş çıkartır.

Özellikle tamamen eğlendirmeye mi odaklandığı yoksa aralarda siyaset mi yaptığı çok belli olmuyor. Ki bu da alt metinlerdeki başarının sırrını açıklar hale getiriyor. Eğlenceli maraton devam ederken yer yer değindiği kritik noktalarla seyircinin ilgisini topluyor.

Sonuç olarak dizi kesinlikle muazzam değil. Ancak karakterlerdeki enerji ve ruh, akış içerisinde beğeni toplamaya yetiyor. Böylece bir miktar da olsa eğlence ve komedi ihtiyacını karşılamış oluyor. Bence mutlaka şans vermelisiniz.

Yaratıcılar: Naomi Higgins, Samual Bonanno ve Humyara Mahbub

Why Are You Like This Oyuncular ve Karakterler

 • Olivia Junkeer – Mia
 • Naomi Higgins – Penny
 • Wil King – Austin
 • Lawrence Leung – Daniel
 • Shabana Azeez – Samara
 • Lara Robinson – Maddie
 • Rik Brown – Richard
 • Aadhya Wijegoonawardena- Munia
 • Roz Hammond – Julie
 • Steve Mouzakis – Charles
 • Tharanya Tharan – Nabonita

IMDb: 6,2

Netflix’ten bir başka öneri: The Forest

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d