Skip to content

Winx Efsanesi: Kader Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Winx Efsanesi Kader Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Winx Efsanesi Kader Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Winx Efsanesi Kader dizi konusu yorumu ve Fate: The Winx Saga incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Yapılan araştırmalara göre sinema alanı dünyada en çok ivme kazanan sektörlerden biri konumunda. Teknoloji ve sinema eğitiminin de büyük yol kat etmesiyle daha önce hiç karşılaşmadığımız veya örneğine az rastladığımız yapımlar giderek artar hale geldi. Çeşit çeşit belgesellerden bilim kurgulara, komediden ağır dramlara kadar pek çok filme ve diziye şahit olduğumuz bu yıllarda, Netflix yeni bir dizi ile geri döndü. 2004 yılının Winx Club’ından uyarlanan yeni Netflix dizisi hayranlarını Nickelodeon zamanlarına götürürken, senaryoyu yeni nesil aksiyon ve gerilimle süsledi.

İlginizi Çekebilir: Red

Sihirli güçlere sahip olduğunu öğrendikten sonra bunları nasıl kullanacağını öğrenmek için Alfea isimli prestijli bir okula dahil olan Bloom ve bir grup genci konu eden dizi, hayranlarını küçüklü yaşlarına götürmeyi başardı. Güçlerini yeni yeni kullanmaya başlayan Bloom hayata dair yeni bir adım atarken, duygusal açıdan da ilişkilerini geliştirmeyi başlar. Diğer insanlarla arasında bağlar oluşmaya başlarken bazı problemler yaşanır. Ebeveynleri onu başka bir şehirde normal bir okulda olduğunu düşünürken Bloom kendisinin bir ateş perisi olduğunu öğrenir.

Winx Efsanesi Kader Dizi Konusu Yorumu

Ön planda tutulan isim ve karakterler konusunda olumsuz eleştirilere tabi tutulan yaratıcı ve yönetmenler Lisa James Larsson, Iginio Straffi; herkesi mutlu edemeyeceklerini belirtti. Seriyi yeni görüp başlayanlar için kesintisiz bir macera gibi gözüken dizi, eski hayranları tarafından oldukça düşük seviyede seyretmektedir. Beni bu yoruma iten dizinin sadece 6 bölümden oluşuyor olmasından kaynaklanabilir. Ya da daha önce bahsetmiş olduğum gibi birtakım karakter değişikliklerinden. 2004 tarihli yapımın üstenden 17 yıl geçmesini de göz önünde bulundurduğumuzda bazı değişikliklerin olması olağan gibi gözükse de hayranların bu tarz eleştirileri göz ardı edilemeyecek düzeydedir.

IMDb: 6,8

Sonuç itibariyle aylarca konuşulan dizinin ilk bakıştaki beklentileri bir nebze de olsa karşılandı yorumunu yapmak yanlış olmayacaktır. Eğer diziyi 2004 yılıyla kıyaslamazsak pek çok kişinin yeni diziyi severek izleyeceği hatta ikinci sezon için çırpınacağı bir ortam oluşması muhtemeldir. Bu sebeple geçmişi düşünmeden izlemek en keyiflisi olacaktır. Şans verin, iyi seyirler…

Dizide görev oyunlardan bazıları şu şekilde:

  • Abigail Cowen – Bloom
  • Danny Griffin – Sky
  • Elisha Applebaum – Musa
  • Precious Mustapha – Aisha
  • Hannah van der Westhuysen – Stella
  • Freddie Thorp – Riven
  • Eliot Salt – Terra
  • Sadie Soverall – Beatrix
  • Theo Graham – Dane
  • Jacob Dudman – Sam

Dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Popüler Netflix içeriklerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Winx Efsanesi Kader Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: