Skip to content

Witch at Court Dizi Konusu ve Yorumu

Witch at Court Dizi Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Witch at Court dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Witch at Court Dizi Konusu ve Yorumu

İlk olarak halihazırda görmüş olabileceğiniz veya henüz keşfetmediğiniz bir gelişmeyi hatırlatmakta yarar var. Her gün daha da gelişmeyi hedefleyen blog-okur.com ailesi olarak; hem bireyin kendisine hem de gelişen ailemize katkıda bulunacağını düşündüğümüz yeni projemizi “gönüllü yazar arkadaş başvurumuzu” mutlulukla sizlere sunuyoruz. Eğer kitaplara, dizi veya filmlere ilginiz var ise… Ve buna ilaveten ilginizi sözcüklere dökme gibi bir hayalinizi varsa, bizlerle birlikte çalışabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız. Witch at Court…

Son yıllarda; aşkın, romantizmin, hayallerin veya kuru hüzünlerin yer aldığı k-dramalarla o kadar çok iç içeyiz ki… İki zıt karakterin şans eseri karşılaşıp aşkın tadını hissetmelerine, psikolojik bunalım geçiren bireylerin yine ve yeniden alışılmış yollarla yeni kişilerle tanışmasına… Ancak bu yorumlarının olumsuzu işaret etmediğini de belirtmek isterim. Her ne kadar klişe gibi gözüken aşk, macera ve romantizm içinde sürüklensek de k-dramaların, başta ülkemizde akabinde de diğer ülkelerde yayınlanan romantik dramalardan çok daha iyi olabileceğinin de hatırlatmasını yapmak gerekmektedir.

2017 yapımı Witch at Court da o listede yer alan ve başarılı olarak lanse edebileceğim dizilerin başında yer almaktadır. Ancak bu kez gözler saf romantizm ve aşka odaklanmamaktadır. Kaldı ki bu kriter günümüzün ortalama k-dramalarından sıyrılmaya yetecek bir potansiyeli işaret etmektedir. Saatler süren, yavaş temposundan kopmayan iki karakterli aşk dizilerinden ziyade polisiye-hukuk-suç üçlemesinin yer alması, bana göre daha cazip bir konsepttir. Hele ki yıllardır bu üçlemeyle karşılaşmamış biri olarak Witch at Court, ışık hızıyla ortaya çıkmakta ve günümüzün dinamik hikayelerine benzer bir akışı izleyene aktarmaktadır.

Witch at Court Dizi Yorumu

Üstelik hikâye epey entrikalarla, aldatmacalarla, yalanlarla ve en basit haliyle ihanetlerle doludur. Bizlerin dizi kültüründe yer alan ve görmekten zevk aldığımız yalan, ihanet ve aldatmaca kavramı Witch at Court ile tekrar gerçeğe dönüşmektedir.

Çok başarılı bulduğum diğer bir k-drama önerisi: Hometown Cha-Cha-Cha

Bahsini geçirmiş olduğum kıvrımlı ve eğlencesi bol olan hikâyenin merkezinde de Ma Yi-deum isimli genç kadını almaktadır. Küçüklü yaşlarında epey zorluklar yaşayan, hor görülen ve neredeyse sevilmeyen bir karaktere hayat veren genç kadın, şimdilerde başarılı bir savcı haline gelmiştir. Babasının kim olduğunu bilmemesinin yanı sıra yine küçüklü yaşlarda annesinin ani bir şekilde ortadan kayboluşuna şahit olmuştur. Haliyle hukuk bölümüne yönlenmesindeki en büyük sebep, bir noktada annesinin izine ulaşabilmektedir.

Ancak Ma Yi-deum karakterini sadece başarılı bir savcı olarak lanse etmek yanlış olacaktır. Zorlu geçmişinden çeşitli dersler alan, savcılık mesleğine bürünüp binbir türlü suçlu-suçsuz kişiyi gören ve bu sebeplerle işinin erbabı (kurdu, en iyisi, hatta cadısı) olan birisine hayat vermektedir. Kendisine arsız denildiğini de bilinmektedir.

Ve gelecek günlerde kendisini, kadın ve çocuklara işlenen cinsel suçlar biriminde bulur. Geçmişindeki birkaç hatası yüzünden amiri tarafından yeni birimine atanan genç kadın, hikâyenin en can alıcı noktalarına erişmemize fırsat tanır. Kadıların maruz kaldığı tacizlere, tecavüzlere, adaletsizliklere meydan okuyan genç kadın, güçlü kişiliği ile cadı karakterini ekranlara taşımaktadır. Üstelik bu görevde yalnız değildir. Haliyle hikâyenin aşk sekansları da başlamak için oradadır. Yeo Jin-wook isimli genç erkeğin yardımıyla (eski psikiyatrist – yeni savcı) davalara birlikte bakarlar. Ve bu hem aşk filizlerinin ortaya çıkışını sağlayacak. Hem de Yeo Jin-wook’in, Ma Yi-deum’un kaybolan annesiyle bir bağı olduğu ortaya çıkacaktır. Kaçırmayın. Sonuç olarak: 6,5/10.

IMDb: 7,6 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Manyeoui Beopjeong dizisinde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Ik-Ryeong Jeon – Jang Eun-jung
  • Lee Il-Hwa – Kwak Young-sil
  • Choi Ri – Seo Yoo-ri
  • Jeon Bae-soo – Oh Soo-chul
  • Jae-hwa Kim – Son Mi-young
  • Min-seo Kim – Heo Yoon-kyeong
  • Heo Sung-tae – Baek Sang-ho

Witch at Court Netflix Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: