Skip to content

Words on Bathroom Walls Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Words on Bathroom Walls Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Words on Bathroom Walls film konusu, Banyo Duvarındaki Kelimeler yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Words on Bathroom Walls Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Kişinin iç dünyasını yansıtan yapımları izlemekten her daim keyif almışımdır. Olayları süsleyip dolgulu bir şekilde lanse etmeyen, olmayanı var gibi gösterip kaba tabirle şova döndürmeyen içerikler, kendi benliğimizi bulma açısından oldukça önemli bir konumdadır. Şöyle bir laf vardır, sen çok film izlemişsin derler. Bu yoruma çoğunlukla katılsam da Words on Bathroom Walls benzeri filmler, bu yorumu saçma kılmakta birebirdir. Çünkü gerçek dünyaya bakmadığımız açıdan bakarız bu tarz yapımlarda. Ya da en basit haliyle çoğu insanda olmayan empati özelliği kazanırız. Ve bu sayede gerçek bir kişiliğe ulaşmaya adım atarız.

Neden böyle bir giriş yaptın diye soracak olursanız…

Julia Walton’ın 2017 yılında yazdığı romandan beyaz perdeye Thor Freudenthal tarafından uyarlanan Words on Bathroom Walls, paranoid şizofreni teşhisi konulan Adam (Charlie Plummer) isimli bir lise öğrencisini konu ediyor. Konuya dışarıdan bakıldığında çok sıradan bir içerik gibi gelse de yapımcılarım bu konuyu ele alış şekli büyük takdiri hak ediyor. Hastalığı ve genç bireyin yaşadığı olayları oldukça hassas bir şekilde ele alarak, bu türe benzer içeriklerden bir tık öne geçiyor. Ki bu benim filmi neden bu kadar beğendiğimi ya da hassas bir giriş yaptığımı açıklıyor.

Filmin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Words on Bathroom Walls Film Yorumu

Henüz hayatın hazin gerçekleriyle yüzleşmeyen genç bir birey olarak karşımıza çıkan Adam, bazı problemler yaşamaya başlıyor. Küçük yaşına rağmen pek çok badireyi atlatmış gibi gözükse de (annesi ve babasının ayrılması daha sonra annesin yeni bir erkek arkadaş bulması) ergenliğin sınırlarında dolaşıyor. Aşk hayatı hakkında bir şey bilmeyen ve hobileri hakkında fikirler edinerek yeni yeni başladığı aşçılık serüvenine atılıyor.

Artan ağrılar ve halüsinasyonlar Adam’ı uçurum eşiğine itmeye başlıyor. Hayali arkadaşlar edinmekle kalmayıp, yapay bir psikologla konuşmaya başlıyor. Okuduğu okulda yaşadığı trajik kaza sonucu arkadaşları tarafından dışlanıyor ve başka bir okula geçmesi icap ediyor.

İlginizi Çekebilir: Hache

Geçeceği yeni okulla beraber hayatında atması gereken bazı eşiklere ulaşmaya başlıyor. Halüsinasyonlar kaldığı yerden devam ederken aşk hayatında bazı gelişmeler yaşanıyor ki bu Adam’ı bir nebze de olsa yola getirmeye ön ayak oluyor.

Genel hatlarıyla tama yakın puan verdiğim fakat bazı gereksiz komedi sahneleriyle tatminlik seviyemin azaldığını belirterek yazılarıma son veriyorum. Başta Adam olmak üzere diğer birkaç oyuncuyla beraber karakter performanslarının filme olumlu yansıdığını da belirtmek gerek. Büyük çerçeveden bakıldığından gayet izlenilir bulduğum ama -her yapımda olduğu gibi- bazı detayların filme olumsuz yansıdığını düşündüğüm tatlı bir filmdi benim için. Bakalım siz sevecek misiniz? İyi seyirler…

Film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer film önerilerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Words on Bathroom Walls Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: