Skip to content

Workin’ Moms Dizi Konusu ve Yorumu | Komedi Dizileri

Workin’ Moms Dizi Konusu ve Yorumu | Komedi Dizileri yazımızda; Workin’ Moms dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Workin’ Moms Dizi Konusu ve Yorumu Komedi Dizileri

Halihazırda 4 sezonu yayınlanan ve kısa bir süre sonra 5.sezon ile tekrar izleyenleri kucaklayacak olan Workin’ Moms, Karen Moore ve Rebecca Kohler tarafından kaleme alınan oldukça sempatik bir konu ile karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak 2017 yılında Kanada CBC kanalında hizmete başlamış ve artan ilgi düzeyi ile ününü uluslararası boyuta taşımayı başarmıştır. Yeni yeni Netflix gibi üst düzey platformlarda yer edinmeye başladıktan sonra da son yılların en tatlı komedi temalı içerikleri arasına ismini yazdırmayı hak etmiştir.

Komedi temalı bir diğer başarılı dizi: Hacks

Ortalama uzunlukları 20-30 dakika arası değişen bölümlerinde de neredeyse hepimizi ilgilendiren veya ilgilendirecek olan ebeveyn sorunlarına el atmaktadır. Merkezine aldığı 4 başarılı kadın oyuncu ile annelerin doğum öncesi ve sonrası hayatlarına değinerek izleyenleri dram ve komedinin ortak paydada buluştuğu bir hikâye sunmaktadır.

Hayatın epey çalkantılı geçtiği son dönemlerde ne olduğu belirsiz birçok sınavdan geçiyoruz. İşe gidiyor, çalışıyor ya da çeşitli sorunlar nedeniyle hayatımızı dört duvar arasında geçirme durumunda kalıyoruz. Geçirdiğimiz zor dönemlerde pek çok sorunla karşılaşsak da yanımızda olup biten gelişmelere çok fazla odaklanamıyoruz.

Workin’ Moms Dizi Yorumu

Bizler için iyi bir gelecek için; ebeveynlerin neler çektiğine, nelerle uğraştığına gözümüzün ucuyla bile bakmıyoruz. Hal böyle olunca, Workin’ Moms gibi dizilerin önderliğinde ebeveynlik hakkında bir tutam da olsa bilgiler, özel dakikalara ortak olma şansı elde ediyoruz. 2017 yılında yayınlanmaya başlayan Workin’ Moms ile özellikle annelerin, bebeklerinin doğum anından önceki ve sonraki zamanlarda yaşadıkları gelişmelere şahit oluyoruz. Diğer detaylar şöyle:

Kate, Annie, Frankie ve Jenny isimli kadınlar, yıllar süren iş hayatlarından sonra geleceklerini birer erkekle birleştirme kararı alır ve evlenir. Tekrar yıllar süren iş maratonun ardından her karı-kocanın isteyeceği o mutlu an ile tanışırlar. Karınlarında aylarca bir bireyi taşıyacak ve belki de hayatlarının en mutlu olacakları güne doğru gün saymaya başlayacaklardır. Anne adayları bu süre zarfında pek çok psikolojik gelişmeyle savaşma durumunda kalırken gerçekten neler hissettikleri veya neler yaşadıkları tahmin edilemez, ön görülemez bir hal alacaktır.

Hamileliğin üzerinden aylar geçer. Ve nihayet o gün gelir. Zorlu şartlarda, ağrılarla ve aylar süren mücadelenin ardından bebekleri onlarla tanışma fırsatı bulur. Ancak bir annenin doğum öncesi yaşamış olduğu psikolojik etmenler nasıl çok ise doğum sonrasında yaşadığı veya yaşayacağı da pek çok kritik durum söz konusudur. Bunlardan en önemlisi belki de işe geri dönme tedirginliğidir. Yayınlanan ilk sezon ile beraber anneler Kate, Annie, Frankie ve Jenny; doğum sonrasında işe dönmenin burukluğunu yaşamaktadır. Katılmış oldukları anne-bebek sınıfında başından geçen olayları eğlence ve mizahı bir araya getirerek izleyenlere aktarırlar.

Workin’ Moms, annelerin yaşamış olduğu duygusal ve zorlu dakikaları mizah ile birleştirmekte son derece başarılı bir iş çıkartır. Yukarıda yazmış olduğum paragraflar dizinin bir belgesel ya da Talk Show benzeri bir içerik olduğuna işaret etse de Workin’ Moms, sitcomda olması gereken pek çok kritik noktaya sahiptir. Başarılı 4 kadın oyuncuyu arkasına alarak; cinsellik, hayat şartları, hamilelik, iş hayatı gibi pek çok konu hakkında eğlenceli dakikalar sunar. Sonuç olarak, kaçırmayın.

IMDb: 7,6

Ekipte yer alan diğer oyuncu ve karakterler

 • Catherine Reitman – Kate Foster
 • Dani Kind – Anne Carlson
 • Juno Rinaldi – Frankie Coyne
 • Philip Sternberg – Nathan Foster
 • Jessalyn Wanlim – Jenny Matthews
 • Sarah McVie – Val Szalinsky
 • Ryan Belleville – Lionel Carlson
 • Nikki Duval – Rosie Phillips
 • Katherine Barrell – Alicia Rutherford
 • Peter Keleghan – Richard Greenwood
 • Tennille Read – Bianca
 • Olunike Adeliyi – Giselle Bois
 • Aviva Mongillo – Juniper

Workin’ Moms Dizi Konusu ve Yorumu | Komedi Dizileri yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d