Skip to content

Xtremo Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Xtremo Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Xtremo film konusu yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Xtremo Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

İspanya’da aksiyon filmleriyle özdeşleşen başarılı oyuncu Teo García ve Oscar Jaenada’nın başrollerinde yer aldığı Netflix filmi Xtremo, 4 Haziran’da izleyenlere sunuldu.

Tracers ve Paintball isimli küçük çaplı filmleriyle ismini dünyaya duyurmaya başlayan yönetmen Daniel Benmayor, emeklerinin karşılığını Netflix ile birlikte çalışarak aldı. Böylece orijinal adı Xtreme olan aksiyon-intikam temalı film piyasaya sürülmüş oldu.

Xtremo, 110 dakikalık çalışma süresi boyunca üvey kardeşler Maximo ve Lucero arasındaki intikam savaşını takip eder. Üvey kardeşler tanıştıktan sonra babaları Maximo’yu her zaman daha çok sevmiş ve daha çok değer vermiştir. Kaldı ki bu yakınlık apaçık ortaya serilmektedir. Yıllar boyu Maximo ve babası arasındaki yakın ilişkiden kinlenen Lucero, pimi çekilen bir bomba ruh haline bürünmüştür.

Xtremo Film Konusu Yorumu

Senaristler Isa Montalbán ve Cesar Bandera, Xtremo ile birlikte dramatik bir aile görüntüsü yaratmakta ısrarcıdırlar. Öyle ki aile bireyleri arasındaki çarpık alt metinlere değinmekte ve geriye kalan 1 saati aşkın sürenin derinliğini oluşturmaya başlamaktadırlar. Haliyle Lucero’nun duygu karmaşası tavan yapmıştır. Ve bombanın patlama anı gelmiştir. Babalarını öldürecek ve iş yerinin yeni patronu olacaktır. Diğer bir hedef ise Maximo’nun oğludur…

Diğer yeni içeriklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Özellikle aksiyon-intikam temalı içerik arayanların bir solukta bitireceğine inandığım Xtremo, ikinci yarısı ile birlikte tahmin edilemez bir hız kazanır. Ölümlerin ardından ortaklıkta görünmeyen Maximo’nun ani bir şekilde ortaya çıkışı kardeşler arasındaki fitili ateşlerken bizlere de amansız rekabetin aksiyon dolu dakikalarına şahit olmak kalır.

İntikam filmlerinde bir taraf seçmek her zaman eğlenceli olmuştur. Karakterler üzerinden kendimize yakışan veya daha doğru tabirle görsellik ve akıcılık açısından iyi gelen karakteristik özellikleri seçmek sürükleyicilik açısından seyre keyif katmaktadır. Xtremo da Lucero ve Maximo arasında da bir tercih yapmamıza imkân tanır. Her bir karakterin sorunlu geçmişlerine ve ruh hallerine göz atmamıza olanak sağlar. Ki bu derinlik bizlerin 110 dakika sonra yaşanacak olaylara kadar direnmemize yardımcı olur. Sonuç olarak Xtremo şans verilmeye değer bir içeriktir. Aksiyon, planlar, dövüşlerden başka pek bir şey vaat etmese de dolu dolu bir hizmet sağlamaktadır.

IMDb: 6,9

Xtreme Film Oyuncuları ve Karakterleri

  • Teo García – Maximo
  • Óscar Jaenada – Lucero
  • Iván Valentín – Ruso
  • Isa Montalbán – Daniela
  • Cesar Bandera – Romeo
  • Jose Álvarez-Boze – Hombre de Jaro
  • Sergio Peris-Mencheta
  • Óscar Casas – Leo

Xtremo Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: