Skip to content

Yakamoz S-245 Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Yakamoz S-245 Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Yakamoz S-245dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon ve diğer gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Öyleyse keyifli dakikalar dileriz…

Yakamoz S-245 Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Yakamoz S-245 dizi incelemesi spoiler içermiyor.

Netflix’in Umut Aral ve Tolga Kara yönetmenliğindeki yeni bilim kurgu-doğaüstü gerilim dizisi Yakamoz S-245, Kıvanç Tatlıtuğ’un hayat verdiği Arman karakterinin tanıtımı ile açılıyor. Sevgilisi Oya hakkında betimlemeler sunan yakışıklı adam, bizi Oya ile tanıştırmaya yeltendiği vakit, sevgilisinin bir denizaltı olduğu ortaya çıkıyor. Okyanus araştırma görevleri başlığı altında; denizaltıların ve teknolojik ekipmanların inşası ve onarımı üzerine bir kariyer çizmesine ilaveten uzman bir dalış eğitmeni ve deneyimli bir deniz biyoloğu kimliğine sahip olduğu anlaşılıyor.

Hikâyenin diğer noktasında yer alan Defne (Özge Özpirinçci) ise epey zaman önce Arman ile bir ilişki içinde olduklarını ve en az Arman kadar sualtı için can attığını görmemizi sağlıyor. Araştırmalar, keşfedilmemiş noktalar, canlılar ve daha nicesi ikilinin ortak noktasını ekranlara taşırken, yıllar sonra, ikili tekrar bir ara geliyor. Erebus Çukuru’nun içindeki derin sulara yolculuk başlatmak isteyen Defne; yardımcısı Rana (Ecem Uzun), okyanus bilimcisi Felix (Jerry Hoffmann) ve deniz biyoloğu Cem (Onur Ünsal) ile Arman’ın kapısını çalarak göreve hazırlanıyor. Renkli, canlı ve dinamik karakter tanıtımı yerini bilim kurgu ve doğaüstü olaylara bıraktığı sırada Yakamoz S-245’in numarası ortaya çıkmaya başlıyor.

Yakamoz S-245 Dizi Yorumu

Bir diğer Netflix dizisi Into the Night’in aynı zaman diliminde geçen Yakamoz S-245; mistik doğa olayını açıklamaya koyuluyor. Ekip üyelerinin yerin kilometrelerce aşağısına daldığı sırada, yeryüzünde, dünyada, bir dizi gelişmenin yaşandığını ortaya sürüyor. Güneş, gezegendeki tüm canlıları öldürüyor! “Oxford’daki bilim insanları, yaşanan gelişmelerin, güneşin polaritesindeki değişikliğe bağlı olduğunu söylüyor. Güneşin manyetik alanının tersine döndüğünü ve bu dönüşün oldukça güçsüz gerçekleştiğini ekliyor. Son dönüşte güneşin diğer yöne döndüğünü ve bunun oldukça büyük bir güçte olduğunu eklemeleri ile dev bir gama ışın patlaması yaşandığını belirtiyor.” Bu an yaşanırken, grup üyeleri denizin altında olduğu için, yaşanan kozmik olaydan etkilenmiyor. Anlayacağınız, Into the Night’in uçak tepesinde gerçekleşen yolculuğu, bu kez, bir denizaltı ile yaşanıyor.

Netflix’in nefes kesin yeni seri katil belgeseli: Bir Katilin İfadeleri John Wayne Gacy

Ancak hikâye tam olarak bu noktada başlamıyor. Beş bilim insanı yaşanan gelişmeleri anlamlandırmaya ve hayatta kalmaya çalışırken; senaryonun en can alıcı noktası ortaya çıkıyor. Türk ordusu önderliğindeki Yakamoz S-245 isimli devasa bir denizaltı, bütün endamı ile izleyicinin karşısına çıkıyor. Böylesine yıkıcı ve sarsıcı bir gelişme yaşanırken; Yakamoz’un neden ve nasıl suyun altında olduğu ise bir diğer odak noktayı perçinliyor.

Hayatta kalma savaşı, zamanla yarış, ekosistemin çöküşü

Ve en genel hatlarıyla klasik bir bilim kurgu dizaynı sunan 8 bölümlük Netflix Türkiye dizisi, kıyamet evrenin öncülünde bilindik bir görüntüye imza atıyor. Into the Night ile tanıştığımız hemen her gelişmeyi bir denizaltının içine yuvarlarken karakterlerin kişisel olgularından faydalanma gayesi taşıdığı görülüyor. Dakikalar geçtikçe kapalı ortamda kalma sendromu ortaya çıkarken hayatta kalma savaşı çok daha can alıcı noktalara evrilmeye başlıyor. Kendi gemilerini bırakıp askerlerin yanına dahil olan çelimsiz ekip, bir yandan hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da devasa geminin içinde yaşanan gelişmelere tanıklık etmek zorunda kalıyor.

Dikkat edilmesi gereken bazı esrarengiz performanslar, Netflix Türkiye’den beklenmeyecek bir kıvraklık, beklentileri karşılamaya yetecek kadar dinamik örgü, Yakamoz S-245 için en genel tanım olarak gözüküyor. Bazı ikna edici olmayan, senaryonun mantıksal kavramını zorlayan, anlatı ile görselleri bağdaştıramayan sekanslara rağmen hikayeyi teşvik etmeye yetecek kadar özen, çaba çemberi oluşuyor. Gizem ile gerilimi, kaos ile heyecanı, aşk ile dostluğu tahrik ederken hiç yoktan keyif veriyor. Öyleyse keyifli seyirler. Diğer içeriklerde görüşmek üzere.

Sonuç olarak: 6,5/10.

IMDb: 10 (Güncel puana bakmakta yarar var, buradan ulaşabilirsiniz.)

Yakamoz S-245 Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Kıvanç Tatlıtuğ – Arman
 • Özge Özpirinçci – Defne
 • Ertan Saban – Umut
 • Ersin Arıcı – Altan
 • Güven Murat Akpınar – Barış
 • Alper Saldıran – Server
 • Hakan Salınmış – Erenay
 • Ece Çeşmioğlu – Yonca
 • Jerry Hoffmann – Felix
 • Ecem Uzun – Rana
 • Meriç Aral – Hatice
 • Onur Ünsal – Cem ve diğer.

Yakamoz S-245 Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: