Skip to content

Yalnız Seni Sevdim Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Yalnız Seni Sevdim Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Yalnız Seni Sevdim film konusu, yorumu, Io che amo solo te Netflix incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Yalnız Seni Sevdim Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Bazı yönetmenlerin vazgeçemediği temalar vardır. Kimi yönetmen aksiyon ve maceranın her türlü versiyonu ile çalışırken kimi yönetmen de romantik-komedi veya diğer konulara odaklanır. Yalnız Seni Sevdim ile karşımıza çıkan yönetmen Marco Ponti de o kişilerden birisidir. Her ne kadar Ponti’yi Yalnız Seni Sevdim ile tanısam da geçmişine bakıldığında aynı konuya ele aldığı birçok yapımın olduğu gözükmektedir.

İçeriklerinde genellikle, İtalya’nın görsel güzelliği ile ön plana çıkan şehir ve semtlerini seçer. Merkezine ise aile bireylerinin birbirinden farklı hayat hikayelerini alır. Çoğunlukla komedi teması hissedilse de romantizm ve yer yer de dramatik duyguları ön plana taşır. Bu dokunuşlar, yönetmenlerin imzası olarak bilinmektedir. Yalnız Seni Sevdim konusu şöyle:

Diğer popüler filmlere buradan ulaşabilirsiniz.

Güney İtalya’nın Puglia bölgesinde geçen hikâye, Damiano ve Chiara isimli bireylerin düğün sürecini ele alır. Çiftlerin heyecanı ilk sahneden ortaya çıkar. Ve bilindiği üzere İtalya’nın özel gün heyecanları oldukça üst seviyededir. Diğer ülke ve geleneklerde de olduğu gibi çeşitli partiler, eğlenceler söz konusudur.

Yalnız Seni Sevdim Film Konusu

Bölgenin zengin kişilerinden olan Don Mim, oğlu Damiano için epey mutludur. Keza Chiara’nın annesi Ninella da büyük kızının evlendiği günü göreceği için heyecanlı tavırlar sergiler. Aynı zamanda bu evliliğin başka duygusal tarafı bulunmaktadır.

Yıllar yıllar önce Don Mim ve Ninella birbirlerini çok sevmiştir. O zamanlar birbirlerini çocukluk aşkı olarak görseler de dönemin dramatik şartları bu birlikteliğe onay vermemiştir. Böylece yolları ayrılmış ve geleceklerini başka bireylere emanet etmişlerdir.

İlerleyen dakikalar diğer aile üyelerinin tanıtılmasına sahne olurken izleyenler üzerinde pozitif duygular sağlanmaya çalışılır. Ki burada yönetmen Ponti’nin görsel manzaralar eşliğindeki tatlı ikili diyalogları ön plana çıkar. Ve böylece günümüzün klişe içeriklerinden bir nebze de olsa uzaklaşır. Ya da diğer içeriklerde sıkça kullandığım “yapaylıktan” uzay durmayı hedef beller.

IMDb tarafından 5,5 gibi nispeten düşük bir puan almasına karşılık aktardığı duygu ve düşünceler kabul edilebilir boyuttadır. Çağ aşacak vurgusu ve gücü olmasa da vasatın üzerinde performans çizerek izlemeye değer bir görüntü yakalar. Bakalım siz sevecek misiniz?

IMDb: 5,5

Io che amo solo te Oyuncuları ve Karakterleri

  • Riccardo Scamarcio – Damiano Scagliusi
  • Laura Chiatti – Chiara
  • Michele Placido – Don Mini
  • Maria Pia Calzone – Ninella
  • Eugenio Franceschini – Orlando Scagliusi
  • Antonella Attili – Matilde
  • Eva Riccobono – Daniela

Yalnız Seni Sevdim Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: