Skip to content

Yarın Yokmuş Gibi Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Yarın Yokmuş Gibi Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Yarın Yokmuş Gibi film konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, Palm Springs senaristi, aynı zamanda oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Yarın Yokmuş Gibi Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Aynı gün içerisinde sıkışıp kalan bir başka ikilinin konu edildiği Yarın Yokmuş Gibi film incelemesi yazısına hoş geldiniz. Kısa bir süre önce paylaşmış olduğum “Küçük Ama Mükemmel Şeylerin Haritası” isimli film incelemesinin ardından karşınıza yine zamanda sıkışıp kalan bireylerin konu edildiği bir içerik ile karşınızdayım. Bir önceki yazıdan sonra oluşan yoğun istek üzerine orijinal adı Palm Springs olan yapıma şans vermek istedim.

Daha önce de belirttiğim gibi aynı güne sıkışıp kalan karakterlerin komik ve aşk dolu dakikalarına ilk defa şahit olmuyoruz. Ve yıllarca olmaya devam edeceğiz. Bu sebeple klasikleşmiş konu algısı yapmaya gerek duymamakla birlikte anın tadını çıkarmak en mantıklısı gibi gözüküyor.

Mark’ların Nyles, Margaret’lerin Sarah olduğu film olması gerektiği gibi başlıyor. Başrolü oluşturacak karakterlerin kısa tanıtımlarının ardından senaryonun nasıl şekilleneceği gözler önüne seriliyor. Aynı gün içerisine sıkışıp kalan Nyles, sevgilisi Misty’nin yakın arkadaşı Tala’nın düğün gününü tekrar ve tekrar yaşayıp duruyor.

Yarın Yokmuş Gibi Film Konusu Yorumu

Fakat bu durumdan yakınmıyor. Diğer günlerde beni bekleyen bir umut kaynağı yok mottosuyla yoluna devam ederken karşısına Tala’nın kız kardeşi Sarah çıkıyor. Kendi kafasına uygun hal ve tavırlarıyla güne eğlenceli bir giriş yapan ikili, geceyi mutlu sonla bitirmenin hayalini kuruyor. (Nyles ve Misty’nin kopuk bir ilişkisi var.)

Gece beklenen şekilde devam ederken devreye Roy isimli yaşlı bir birey giriyor. Ve böylelikle Nyles’ın aynı gün içerisinde sıkışma meselesi kendisi göstermiş oluyor. Sarah olup bitenden hiçbir şey anlamıyor. Ve yapmaması gereken bir eylemi yaparak o da aynı gün içerisindeki döngüye katılmış oluyor.

IMDb: 7,4

Daha sonraki dakikalar tahmin ettiğiniz gibi… Sarah ve Nyles her güne yeni bir gün gibi uyanıyor. Ve aralarındaki ilişki ilerlemeye başlıyor. Fakat Sarah hayatına yeni bir günle uyanmanın hayalini kuruyor. Nyles ise hayatından memnun bir profil çizerken Sarah’ın ilginç fikriyle hiç beklenmedik olaylar gelişmeye başlıyor.

Genel hatlarıyla standart gözüken film diğer yapımlara nazaran daha izlenilir bir çerçeve çiziyor. Eğlencesi ve oyuncu kadrosuyla beraber göze hoş gelen ambiyans yakalanıyor. Sonuç olarak uhteşem kesin izleyin şeklindeki yorumları gereksiz bulmakla birlikte keyifli dakikalar geçirmek isteyen izleyenler için iyi bir öneri olduğunu söylemek istiyorum. Diğer yazılarda görüşmek üzere. İyi seyirler…

Palm Springs Oyuncu Kadrosu

  • Andy Samberg – Nyles
  • Cristin Milioti – Sarah
  • J.K. Simmons – Roy
  • Peter Gallagher – Howard
  • Meredith Hagner – Misty
  • Camila Mendes – Tala
  • Tyler Hoechlin – Abe
  • Tongayi Chirisa – Jerry

Diğer popüler filmlere buradan ulaşabilirsiniz.

Yarın Yokmuş Gibi (Palm Springs) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: