Skip to content

Yaşamak İçin Oyna Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Yaşamak İçin Oyna Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Yaşamak İçin Oyna film konusu, yorumu, incelemesi, Choose or Die eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Yaşamak İçin Oyna Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Yaşamak İçin Oyna (Choose or Die) film incelemesi spoiler içermiyor.

  • Toby Meakins’in uzun metrajlı son filmi Yaşamak İçin Oyna, Netflix tarafından şöyle tanımlanıyor: Maddi açıdan sıkıntılar yaşayan iki arkadaş, 1980’lerden kalma bir korku video oyunun oynayıp sahipsiz ödülü kazanmak ister.

Başrolünü Iola Evans, Asa Butterfield ve Eddie Marsan gibi başarılı isimlerin çektiği Toby Meakins filmi Yaşamak İçin Oyna, tüyler ürperten oldukça ilginç bir sekansla açılıyor. Bilgisayar masasına oturan bir adam baş başa olduğu oyun monitörü ile bir nevi söyleşi gerçekleştirirken analog ekrandaki seçimler izleyici ile buluşuyor. Karşısına çıkan her iki ihtimalin dehşet verici olması bir kenara bilgisayarın ya da oyunun sunduğu seçeneklerden birisinin seçilmemesi durumunda, ölüm ve kan kokuları sızmaya başlıyor. Yaşamak İçin Oyna!

Yaşamak İçin Oyna Film Yorumu

Bir video oyunu, nasıl insan öldürür? Sorusunun temellerine inen film, aylar sonraya giderek karşımıza, Kayla (Iola Evans) ve Isaac’ı (Asa Butterfield) çıkartıyor. Her iki genç de maddi ve manevi zorluklarla uğraşırken onları çeşitli sebeplerden bir araya getiriyor. İkisinin de paraya ihtiyaç duyduğu ve yine ikisinin de bilgisayar üzerine oldukça iyi işler çıkarttıkları anlaşıldığı vakit, 80’lerden kalma bir oyun ile tanışma anı gerçekleşiyor. Ancak bahsi geçen oyunun beklenilen video oyunlarının aksine oldukça fiziksel, psikolojik ve gerçekçi olduğu ortaya çıktığında, şeytani unsurlar, lanetli varlıklar devreye giriyor. Bilgisayar ekranında çıkan seçeneklerden birini seçmezlerse (seçenekler de ölümcül) onları bir ölümün beklediğini anlaşılıyor. Bu oyun nasıl bitecek?

Diğer popüler filmlere buradan erişebilirsiniz.

Yaşamak İçin Oyna, son dönemlerin popüler korku konseptine layık görseller sunuyor. Kullanıcı odaklı formülü ile seyircisini diri tutarken onlardan tepki almayı, bayat gözüken ancak dakikalar geçtikçe ivme kazanan senaryosuna ortak etmeyi amaçlıyor. İki korkunç sonuç arasından seçim yapmak ne denli korkutucu olabilir sorusunun cevabını da aile ve psikolojik gerilimlerle açıklarken popülist sularla girmeyi planlıyor. Bahsi geçen lanetin sırrı nedir sorusu ise finali yapan sekansa işaret ediyor. Ancak vaat ettiği, planladığı ya da arzuladığı hiçbir gelişim skalasını tamamlayamaması da 80 dakikalık filmin en belirleyici yeri oluyor. Keyifli seyirler.

Sonuç olarak: 4/10.

IMDb: 7,2 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Choose or Die Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Asa Butterfield – Isaac
  • Iola Evans – Kayla
  • Eddie Marsan – Hal
  • Kate Fleetwood – Laura
  • Ryan Gage – Lance
  • Angela Griffin – Thea
  • Caroline Loncq – Maria
  • Robert Englund

Yaşamak İçin Oyna Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: