Skip to content

Yatağın Altındaki Katil Film Konusu ve Yorumu

Yatağın Altındaki Katil Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Yatağın Altındaki Katil film konusu, yorumu, incelemesi, Killer Under the Bed eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Yatağın Altındaki Katil Film Konusu ve Yorumu

Kocasının trafik kazası sonucunda beklenmeyen ölümüyle yerle bir olan anne Sarah, kızları Kilee ve Chrissy’i alarak yeni bir başlangıç hedeflemektedir. Bulundukları karmaşık ve kalabalık topluluktan nispeten sakin ve huzurlu bir kasabaya taşınırlar. Babalarının vefatıyla epey bunalıma giren kızlar, çarenin yeni kasabaya taşınma olmadığını belirtseler de günün akışına kendilerini kaptırmış gibi gözükürler. Günler sonra Chrissy’nin topluluğa yeteri kadar bağlandığını görülür. Ancak Kilee için aynı durum söz konusu değildir. Kendisi kız çetesinin kabadayısı Tina tarafından çeşitli sorunlara itilmektedir.

Korku temalı bir diğer film: Z

Killer Under the Bed, gün ışığı altında temiz ve dram yönü kuvvetli sekanslar sunmaktadır. Aile bireylerinin gündelik ritüelleri arasında gezinirken her biri hakkında korku filmi için yetecek kadar detay sunar. Ancak hikâyenin en etkileyici noktalarının Kilee ile geleceğini de açıkça belli eder. Çünkü Kilee, taşındıkları evin arkasında karanlık, tozlu bir kulübe bulur. Haliyle de kulübenin içinde hikâyenin konseptini oluşturan vudu bebeği ile karşılaşır.

Yatağın Altındaki Katil Film Yorumu

Gerek okuldaki sorunlar gerekse ailevi meseleler yüzünden vudu bebeği ile vakit geçirmeye başlar. Her gün yeni dilekler savurur. Hayatını daha iyi noktaya evireceğini, mutlu bir gelecek yaşayacağını düşünse de bebeğin arkasında koskoca gizemli ve ölümlü bir geçmiş bulunmaktadır. Ve bu geçmiş, her gün daha da güçlenmekte, Kilee ve ailesi için çok büyük bir tehdit haline gelecektir.

Yatağın Altındaki Katil’in, özellikle 90’lı yılların ardından piyasaya sürülen slasher filmleriyle olan ortaklığı gözlerden kaçmamaktadır. Halihazırda bir bebek etrafında şekillenir. Ve bu kurguyu sağlarken de bir kişi mutlu eder. (Kilee) Günden güne güçlenmesi ve akabinde de kaybolmuş canavarın tekrar ortaya çıkışını kutlayan sekanslara sahiptir. 90 dakikalık çalışma süresiyle geçtiğimiz hafta paylaşmış olduğum korku temalı içeriklerden sıyrılmasının yanı sıra ilgi çekici dokunuşları ve göze hoş gelen oyuncu kadrosuyla modern korku dünya hakkında izlenimler sunmayı başarmaktadır. Elbette ki, yine kopamadığımız kopya dokunuşlara, lanetlere, büyülere sahiptir. Fakat az önce de dediğim gibi, bu sekanslar göze çok batmamaktadır. Şans verebilirsiniz. Sonuç olarak: 5,5/10.

IMDb: 4,9 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Killer Under the Bed filminde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Brec Bassinger – Kilee
  • Kristy Swanson – Sarah
  • Madison Lawlor – Chrissy
  • Chris Prascus – Mr. McCabe
  • Ashlee Füss – Tina
  • Kristin Carey – Dr. Ryder
  • Tunisha Hubbard – Barbie

Yatağın Altındaki Katil Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: