Skip to content

Yedinci Oğul Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Yedinci Oğul Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Yedinci Oğul film konusu yorumu, Seventh Son incelemesi, Netflix eleştirisi, yönetmeni, aynı zamanda da senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Yedinci Oğul Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Yıllar önce büyük umutlarla açıp izlediğim ve büyük hayal kırıklığına uğradığım bir filmdi Yedinci Oğul. Sosyal medyada önüme düşmesi sonucu -yaşça- biraz daha büyümenin getirisiyle bir şans daha versem de yine ve yine beklediğim etkiyi hissedemedim. Ekip ve konusu gereği beklentiyi tavan yapıp, ilk dakikaların ardından bu beklentiyi yerle bir eden diğer filmlerin arasına rahatlıkla yazabiliriz.

Aslına bakarsanız film ile ilgili konuşulacak pek fazla detay yok. İyi kadronun kötü senaryoyla yok olması şeklindeki özet yorumumun ardından film konusu hakkında bilgi vereyim.

Son günlerin çok konuşulan popüler filmlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yedinci oğul, sihirlerin ve güçlü kişilerin yer aldığı fantastik bir evrende geçer. İnsanlığı bir cadının zararlı ellerinden kurtarmaya çalışan Gregory güçlü bir savaşçıdır. Bugüne kadar pek çok cadıyı yerle bir eden Gregory, cadıların en güçlü olanıyla mücadele etmektedir. Mother Malkin isimli cadı hapsedildiği yerden kaçmış ve eskisinden daha güçlüdür. Rivayete göre bu cadıyı durduracak kişi yedinci oğlun yedinci oğludur. Daha sonra Gregory bu kişiye aramaya koyulur. Ve Tom Ward isimli genç adamla tanışır.

Yedinci Oğul Film Konusu Yorumu

Yedinci Oğul beyaz perdeye, fantastik ve aksiyon temalı The Spook’s Apprentice isimli romandan Sergei Bodrov tarafından 2014 yılında uyarlandı. Ve 2014 yılının -bir nebze de olsa- gelişmiş sinema kalitesini düşündüğümüzde Yedinci Oğul benzer türleri arasında epey geride kaldı. Özellikle üçlü oyuncu kadrosu baz alındığında dillere destan bir film ortaya çıkacağı düşünülse de sonuç hiç de beklenildiği gibi olmadı.

IMDb: 5,5

Karakterlerin detaylarına inememe ve bunu izleyenlere yansıtamama gibi başlıca problem ön plana çıkarken kötü senaryo bunların habercisi olmuş oldu. Sonuç olarak da ortaya vasatın altında bir film çıktı. Fakat ben yine de şans vermek istiyorum diyenleri saygıyla karşılamakla birlikte aşağıya filmin fragmanını bırakıyorum. O halde bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

  • Jeff Bridges – Master Gregory
  • Ben Barnes – Tom Ward
  • Alicia Vikander – Alice
  • Julianne Moore – Mother Malkin
  • Antje Traue – Bonny Lizzie
  • Olivia Williams – Mam Ward
  • John DeSantis – Tusk
  • Djimon Hounsou – Radu

Film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ek olarak Netflix’te bulunan aşk temalı filmlere buradan ulaşabilirsiniz.

Yedinci Oğul Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d