Skip to content

Yellowjackets Dizi Konusu ve Yorumu – Showtime

Yellowjackets Dizi Konusu ve Yorumu – Showtime isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Yellowjackets dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Yellowjackets Dizi Konusu ve Yorumu – Showtime

Yıllar evvel Lost ile patlak veren “adadan, uçaktan, gemiden kurtulma” serüveninin, çok büyük bir trend haline geleceğini kim tahmin edebilirdi ki…? Lost’tan önce film dünyasına ışık tutan benzer temalı içerikler olmasına karşılık Lost’un yarattığı evren, belki de şu zamana kadar hayata geçirilen en önemli yapıtlardan birisine işaret etmektedir. Kimsenin kimseyi tanımadığı, belirli sebepler yüzünden bir araya getirilen onlarca karakterin uçak kazası ile ıssız bir ormana düşmesiyle başlayan hikâye, bugünlerde Showtime’da yayınlanmaya başlanan Yellowjackets gibi yapımların öncüsü haline gelmeyi başarmıştır.

Bu kültüre sadece Lost merkezli bakmak epey yanlış olsa da yine yıllar içerisinde cereyan eden Wilds, kısmen Arrow gibi diziler, Lost’un varlığını her daim sırtını almıştır. Ve hemen hepsinde aynı duygu geçişi söz konusudur. Zora, tehlikeye düşen bir bireyi bizlerin kahramanı gibi göstererek o karakteri benimsememiz, hayran olmamız istenmektedir. Bu kriteri çoğu dizi karşılarken bizlere de heyecan tufanına ortak olmak düşmektedir.

Yellowjackets Dizi Konusu

Showtime’ın Yellowjackets’ini hangi klasmana koymak gereklidir? Bu tamamen tartışmaya açık bir konu gibi gözükse de hemen hepsinden ilham alan dokunuşlara sahiptir. Halihazırda çok satan bir romandan uyarlanıyor oluşunun yanı sıra günümüz modern dünyasında söz sahibi olan yaratıcının elinden sahneye aktarılmaktadır.

Bart Nickerson ve Ashley Lyle, Yellowjackets ile klişe öncüleri kullanmalarına ilaveten zora düşen bireyleri kadınlar merceğinden incelemeye karar vermiş. Ve onları çeşitli ada zorluklarının içine hapsetmiştir. 1996’da yaşanan trajik düşüşün ardından bazıları ölmüş. Bazıları da aslında diziye konu olan gelişmeye ön ayak olmuştur. Hayatta kalan bireylerin gözünden bir portre çizerken “o adada neler yaşandı” sorusu gün yüzüne çıkacaktır…

Apple TV+’ın yeni dizisi: The Shrink Next Door

Ve karşınızda 1996 yılı, kadın futbol takımının en iyi oyuncuları… Bölgesel ligin üstün şampiyonluğu sonrasında dizi boyunca “uluslararası” olarak lanse edilen küresel şampiyonluğa ilerleyen genç kız ekibi; heyecanları, enerjileri, ergenlikleri ile diziye iddialı bir başlangıç sunmaktadır. Aralarında Shauna, Natalie, Jackie, Misty ve daha pek çok kişinin bulunduğu grup, şampiyonalara yol çıkarken eğlenceli, istekli tavırları gözden kaçmamaktadır.

Aslında icra edilen şema sadece futbol olmaktan çıktığında bireylerin kendi özel yaşantılarından da izlenimler sunulmaktadır. Erkek arkadaşlar, çarpık aile ilişkileri, kıskançlık sendromları… Uçağın belirsiz bir bölgeye düşüşüyle birlikte heyecan tufanı artarken gözler 1996 ile 2021 sahneleri arasında dönüp dolaşacaktır… İlginç kostümlü ölümcül bireylerin merkezine düşen ekip, hayatta kalmaya çalışacak. Haliyle bazıları da hayata gözlerini yumacaktır. Arda kalanlar, kurtulanlar ise dizinin akışını oluşturacaktır. Sonuç olarak: 6/10.

Dizinin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Melanie Lynskey – Shauna Sheridan
  • Sophie Thatcher – Genç Natalie
  • Tawny Cypress – Taissa
  • Ella Purnell – Jackie
  • Samantha Hanratty – Genç Misty
  • Steven Krueger – Ben Scott
  • Christina Ricci – Misty
  • Juliette Lewis – Natalie
  • Keeya King – Akilah

Yellowjackets Dizi Konusu ve Yorumu – Showtime yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: