Skip to content

Yeni Hayat Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Cast Away

Yeni Hayat Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Cast Away yazımızda; Yeni Hayat film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Yeni Hayat Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Bugün sizlere daha yeni izleme fırsatı bulduğum, yapım tarihi 2000 olan çok eski bir filmden bahsedeceğim. Orijinal adı Cast Away olan Amerika yapımı macera ve dram temalı film, uçak kazası sonrası uçsuz bucaksız bir adada mahsur kalan Chuck’ın yaşam mücadelesini konu ediyor. Forrest Gump, Er Ryan’ı Kurtarmak, Yeşil Yol gibi IMDb’nin Top 100 listesinde önemli yerlere sahip filmlerde performans gösteren Tom Hanks, Yeni Hayat filminde Chuck karakteriyle karşımıza çıkıyor. Tom Hanks’in yanı sıra; Helen Hunt, Nick Searcy, Chris Noth, Lari White gibi isimler filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Yönetmen: Robert Zemeckis / Senarist: William Broyles Jr.

2012 yılında vizyona giren Amerikan yapım aksiyon dizisi Arrow’u mutlaka duymuşsunuzdur. Yaşanan trajedik kaza sonucu bir adada mahsur kalan Oliver, yıllar boyunca adada yaşam mücadelesi vermişti. Yeni Hayat filmi de buna benzer bir konuyla karşımıza çıkıyor. FedEx isimli bir şirkette sistem analisti pozisyonunda çalışan Chuck; sürekli iş seyahatlerine çıkan, yoğunluğundan dolayı sevdiği kadınla evlenemeyen biridir. Çalışmadığı bir Noel günü akşamında dostlarıyla yemek yiyen Chuck, gelen ani bir telefon sonucu iş için Malezya’ya gitmesi icap eder. Uçuş sırasında yaşanan olumsuz gelişmeler sonucu, uçak düşer. Uyandığında kendisini ıssız bir adada bulur.

Yeni Hayat Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Filme başlamamdaki en önemli etkenlerden biri olan Tom Hanks, oyunculuğu ile yine beni şaşırtmayı başardı. El attığı her filmin başarı çıtasını yukarıya taşıyan usta oyuncu, bu filmde de performansıyla büyük bir alkışı hak ediyor. Fakat filmin çok uzun ve yavaş ilerliyor oluşu sebebiyle, “onun yerinde başka birisi oynasa yine aynı yorumu yapıyor olurdum” düşüncesi kafamda soru işareti oluşturuyor.

Filmin konusu gayet başarılı, senaryo kısmında da göze batan bir yanlış bulunmuyor fakat anlatılmak istenen “yaşam mücadelesi” kısmı bana; boş ve gereksiz uzun yorumunu yaptırtıyor. Kolay pes etmiyor oluşu, sevdiği insanın düşünerek hayatına devam etme ümidi gayet başarılı yansıtılsa da 2 buçuk saati bulan film süresi, beni bir yerden sonra sıkmaya başladı. Bu demek değildir ki: kesinlikle izlemeyin. Filmin bir noktadan sonra aşırı “slow” ilerliyor olmasını göze alın ve beklentinizi ona göre belirleyin. İyi Seyirler..

Filmin fragmanını izlemek için tıklayabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Film Önerilerine Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Yeni Hayat Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Cast Away yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: