Skip to content

Yırtıcı Kuşlar (Ve Muhteşem Harley Quinn) Film Konusu ve Yorumu

Yırtıcı Kuşlar (Ve Muhteşem Harley Quinn) Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Yırtıcı Kuşlar (Ve Muhteşem Harley Quinn) film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, Birds of Prey karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Yırtıcı Kuşlar (Ve Muhteşem Harley Quinn) Film Konusu ve Yorumu

2016’da vizyona giren Suicide Squad, süper evren hayranları için mest edici bir görüntü sunmasa da kasaları doldurmayı başardı. Üstelik sadece yüksek gelir rekorları elde etmekle kalmayıp, geniş evrene, kötü karakter Harley Quinn’i tanıtma fırsatı buldu. Belki DC Extended Universe, Margot Robbie’li Harley Quinn’siz de serüvenine kaldığı yer devam edebilirdi. Ancak Quinzel’ın estetik hissi oluşturan psikotik dünyası, evrenin gereklilikleri gereğince iyi işler çıkarttı. Karakterin kötülüğü, karamsarlığı, karanlık tarafına ilaveten kendisine her daim eşlik eden, Puding’i, Joker, ile de eşsiz bir bağ kurduğu görüldü. Ancak, 2020 yılında alıcı karşısına çıkan Yırtıcı Kuşlar (Ve Muhteşem Harley Quinn) isimli filmi ile, ikilinin karanlık birlikteliği son buldu. Diğer detaylar şöyle:

Harley Quinn’i çekici kılan Joker mıydı? Yoksa Harley Quinn, tek başına, DC için söz sahibi bir karakter olabilir mi? Sorularının cevaplarını işlemek üzere yola çıkan yönetmen Cathy Yan, hemen herkesi şaşırtacak bir hamle ile filmin startını vermektedir. Yanında Joker’ı olmadan çok daha iyi bir hayat süreceğini düşünen Harley Quinn, birbirlerinin aşklarını kamçılayan Ace Chemicals’ı yok ederek yeni serüvenine başlamaktadır. Tek başına hayatta kalabileceğini, Joker’ın koruması olmadan da şehrin liderliğini üstlenebileceğini ön göre Harley; Joker ile birlikteyken üzdükleri kişilerin karşısına çıkıp intikam almaya çalışmalarıyla test edilmektedir.

Yırtıcı Kuşlar (Ve Muhteşem Harley Quinn) Film Yorumu

Marjinal, karamsar, kara mizahçı kişiliğiyle gözlerimizin pasını silme gayreti taşıyan Margot Robbie de başrol pozisyonunu layıkıyla omuzlarında taşımaktadır. Tabiri caizse, Joker’ın kucağında geçirdiği yılları elinin tersiyle itmesinin ardından akıllarda “acaba” sorusunu canlandırsa da gerek karakter çekiciliği gerekse filmin getirdiği sinematik görseller vasıtasıyla akışa hapsolmamıza yardımcı olmaktadır. Üstelik içinde bulunduğu “savaş” ortamında da tek başına değildir. Aynı hedefi yok etme doğrultusunda bir araya gelen farklı kadın karakterlerin arasına giren Harley, gruba öncülük etmekle kalmayıp birer süper evren işleyişi sunmaktadır.

Netflix’in yeni dizisi: Kitz

Roman Sionis ya da daha doğru tabirle Black Mask karakterini maziye gömmek isteyen; Black Cannary, Cassandra, Dedektif Montoya ve Helena Bertinelli (Huntress), Harley’in itici ve çekilmez tavırlarına rağmen savaşa ortak olduğunda, sadece aksiyon akışını değil, sadece “güçlü kadın mesajı” değil, aynı zamanda da eğlence sektörüne dair dokunuşlara mümkün kılmaktadır. Black Mask’in yeterli ölçüde işlenememiş olmasına rağmen Harley Quinn’in ilk plan güzelliği ile yön bulan film; son derece iyi bir iş çıkartmaktadır. Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 6,1 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz. Keyifli seyirler…

Birds of Prey Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Margot Robbie – Harley Quinn
  • Rosie Perez – Renee Montoya
  • Mary Elizabeth Winstead – Helena Bertinelli / The Huntress
  • Jurnee Smollett – Dinah Lance / Black Canary
  • Ewan McGregor – Roman Sionis
  • Ella Jay Basco – Cassandra Cain
  • Chris Messina – Victor Zsasz
  • Ali Wong – Ellen Yee
  • David Ury – Sleazy Breeder ve diğer.

Yırtıcı Kuşlar (Ve Muhteşem Harley Quinn) Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: