Skip to content

Yüzen Ev Belgesel Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Yüzen Ev Belgesel Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Yüzen Ev dizi konusu yorumu, The Houseboat incelemesi, Netflix eleştirisi, Das Hausboot analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Yüzen Ev Belgesel Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Netflix ile yepyeni bir belgesel dizi yolculuğuna çıkmaya hazır mısınız? Konusuna epey aşina olduğunuzu biliyorum. Çünkü eminim ki bugüne kadar çeşitli televizyon kanallarında izlenime sunulan “yeni bir ev inşa etme, yeni bir ev tasarlama” konulu programlara şahit oldunuz. Yemek yerken, canınız sıkıldığında veya yapacak bir şey bulamadığınızda; öncü birkaç kişinin yardımıyla eski bir evin yenilenme sürecine tanıklık ettiniz.

Eğer buna benzer herhangi bir program içinde bulunmadıysanız, büyük ihtimalle bugünkü belgesel dizi hoşunuza gitmeyecektir. Ancak “adım adım işlenen yaratıcı proje ve göze hitap eden harika tasarım” cümlelerini duyduktan sonra kararınız değişebilir. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Orijinali Das Hausboot olan Netflix Almanya ortak yapımı belgesel 9 Mart’ta izleyenlerle buluştu. Ve ilk saatlerin ardından yüksek miktarda izlenme sayısına ulaştı. Özellikle dahiyane fikirler peşinde koşmaktan zevk alan kişilerin beğeneceğini düşündüğüm konusuyla büyük ilgi toplarken küçük-büyük demeden izleyenleri ekran başına sabitlemeyi bildi.

Yüzen Ev Belgesel Dizi Konusu Yorumu

Proje, Olli Schulz ve Fynn Kliemann isimli podcast üreticilerinin önderliğinde yürütüldü. Amaçları ise müziğe yıllarını veren Gunter Gabriel’in eski tekne evini restore edip modern hale getirmekti. Uzun süren tasarım fikirlerinin ardından işe başlanıldı.

Herhangi bir restorasyon sürecine dahil olduysanız, olası zorlukların bilincindesinizdir. Öncelikle restore ettiğiniz yer tekne ev ise klasik ev veya bahçelerden daha çok zorlanacağınız kaçınılmayan bir gerçektir. Ancak buradaki önemli husus planlanan projeye bağlı kalmaktan geçer. Sağlam projenin ardından günün verimli kullanılmasıyla başarılmayacak bir tasarım yoktur.

Yukarıdaki cümleler bahsetmiş olduğum kişilerin kurduğu cümlelere benzemektedir. A’dan Z’ye planlanan projede, yer yer komik yer yer ise gerilim dolu dakikalar yaşanır. Nasıl yapacağız? Bitirebilecek miyiz? Gibi ter dökücü soruların ardından elde edilen sonuç görülmeye değerdir. Büyük uğraşların ardından ortaya çıkan eser günlerin, ayların başarılı sonucudur.

Belgeselin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Birkaç ilave cümleyle belgeseli değerlendirecek olursak; ben her zaman olduğu gibi severek izledim. TV ortamından da sık sık karşıma çıkan bu tarz programlar her daim hoşuma gitmiştir. Bu sebeple herhangi bir iş ile uğraşırken yanıma alıp göz ucuyla takip ederim. Eğer ilginizi çekmediyse, zorlamayın. Ama bence mutlaka şans verin. Diğer yazılarda görüşmek üzere.

Dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer belgesellere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yüzen Ev Belgesel Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: