Skip to content

Zengin ve Şımarık Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Zengin ve Şımarık Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Zengin ve Şımarık film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, Pourris gâtés yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Zengin ve Şımarık Film Konusu ve Yorumu – Netflix

“Baba parası yiyen evlatlar” tabiri nispeten kaba bir dile işaret etse de günümüz dünyası için popülist bir kavram haline dönüşmüş gibi gözüküyor. Özellikle ekonominin sıkça seyir değiştirdiği, alt seviye ile üst seviye arasında dağlar kadar mesafeler oluştuğu bir dünyayı düşünecek olursak, baba parası yiyenin günün epey karlı kapattığı izlenimi hâkim basıyor. Haliyle bu konsept de aç prodüksiyonların ve hırslı yönetmenlerin bir numaralı kurgusu haline geliyor.

Sanıyorum yönetmen Nicolas Cuche de baba parası ile hayat şekillendiren bireylere karşı bir ön yargı ile yaklaşıyor… Ki karşımıza Zengin ve Şımarık isimli, üç sıra dışı çocuğun merkezinde olduğu bir projeyle çıkıyor.

Üstelik yönetmene Gary Alazraki, Patricio Saiz ve Adrian Zurita gibi isimler eşlik ediyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Zengin ve Şımarık, Gérard Jugnot’un hayat verdiği milyarder, hırslı, çalışkan ve azimli baba Francis Bartek’in sükseli hayatının tanıtımıyla başlamaktadır. Hemen herkesin gıpta ile bakacağı evler, genç bireylerin arzulayacağı arabalar, moda tutkunlarını mest edecek parıl parıl elbiselere nazaran günün her dakikasını istedikleri şekilde değerlendirebilecekleri olanaklar ile büyüyen çocuklar Stella, Philippe ve Alexandre, gerçek şans kavramının karşılığı gibi gözükmektedir. Emirlerine amade pek çok çalışan ile kusursuz bir yaşam sürseler de… Evin babası, çocuklara “dur” diyecektir.

Zengin ve Şımarık Film Yorumu

Stella’nın onaysız evlilik fikri, Alexandre’nin çapkın ve hovarda hayatı, Philippe’in babasına ve işine sadık tavırlarına rağmen itici organizasyonları ile yerin dibine giren baba Francis, çocuklarına ders vermek için onları birtakım zorlukların içine çekmektedir. Bütün kredi kartlarını dondurup, hatlarını kapatıp, yatları, yalıları ellerinden alıp tamamen boşluğa sürükleyen Francis… Akış boyunca görüp görebileceğimiz bütün komik ve aynı zamanda da anlamlı sekansların bir numaralı başlatıcısı olacaktır.

Merkezine ırkçılık ve yozlaşmış toplumsal ilişkilerini alan başarılı bir film: Queen & Slim

Baba figürünü düşünecek olursak, Francis’in davranış ve hareket ediş biçimi oldukça makul gözükmektedir. Evlatlarına değer verip… Büyütüp yetiştiren bir babanın… Belli yaşan gelen çocuklarının artık kendi ayakları üzerinde durmalarına şevk etmesi oldukça makul gibi dururken fantastik zenginliğe ulaşan çocukların, bu durumdan nasıl etkileneceği de hemen herkesin tahmin edeceği bir kapıya ulaşmaktadır. Politik veya toplumsal açıdan birkaç alt metniyle de kendisini belli eden bir havaya sahip olmasına ilaveten… İnsani özelliklerin halen daha var olduğunu ispat etmektedir. Akış içerisindeki ton epey eğlenceli olsa da 3 çocuğun parasız kaldıktan sonraki açlık, uyku, para kazanma problemlerini ele alış şekli günümüz dünyasının kanayan yarasına işaret etmektedir… Sonuç olarak: 6/10. Öyleyse sizlere keyifli seyirler…

IMDb: 5,6 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Pourris gâtés Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Gérard Jugnot – Francis Bartek
  • Camille Lou – Stella Bartek
  • Artus – Philippe Bartek
  • Louka Meliava – Alexandre Bartek
  • Tom Leeb – Juan Carlos
  • François Morel – Ferrucio ve diğer.

Zengin ve Şımarık Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: