Skip to content

Zihin Gezgini Film Konusu ve Yorumu

Zihin Gezgini Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Zihin Gezgini film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, Reminiscence yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer içerikler için takipte kalınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Zihin Gezgini Film Konusu ve Yorumu

HBO Max Reminiscence film incelemesinde spoiler bulunmamaktadır.

  • Distopik dünya, uçsuz bucaksız teknolojik oyuncaklar, dedektifçilik ve diğer pek çok tema yardımıyla Westworld ve Burn Notice gibi son derece kaliteli dizileri sinema dünyasına kazandıran Lisa Joy’un son içeriği Reminiscence izleyenlerle buluştu.
  • Bahsini geçirdiğim diziler vasıtasıyla henüz gelişmemiş filmografisine mükemmele yakın iki içeriğe ekleyen başarılı yazar/yönetmen, Zihin Gezgini ile başarılı çıkışını sürdürme hedefi taşıdı. Final sahnesinde bağımsız olarak vaat ettiği dinamik kurgu ile ortalama üstü eleştirilerle karşılana genç kadın, gelecek yıllara umutla bakmamıza sebep oldu. Diğer detaylar şöyle:

Yıllar evvel izlediğimiz distopik temalı içerikleri bugünlerde nasıl yadırgamıyor ve o içeriklerde yaşanan gelişmeler anbean şahit oluyorsak, bugün yayınlanan bilim kurgu-distopik temalı içerikler de gelecek yıllar için büyük bir önem taşıyor. Geçtiğimiz yıllara konu olan uzay-uzaylı kavramı bugünlerde nasıl epey gündeme geliyorsa, Reminiscence’in konusunu oluşturan -bir nevi- geçmişe yolculuk da belki gelecek yıllarımızın temelini oluşturuyor.

Jason Momoa’lı Sweet Girl film konusuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Zihin Gezgini Film Yorumu

Uzun lafın kısası… Bilinmeyen gelişmelerin bilinmeyen zaman diliminde ABD büyük bir savaşla sarsılıyor. Ülke neredeyse yok olacak konuma ulaşırken Miami gibi şehirler yoğun sular altında kalarak hayat mücadelesi vermeye çalışıyor. Gündüz ile gecenin yer değiştirdiği, insanlık kavramının alelade bir kriteri ifade ettiği, akıl almaz geçişler yaşanıyor. Bu noktada da hikâyenin öncüsü olarak bilim adamı Nick karşımıza çıkıyor. Yardımcısı Watts’la beraber çığır açan bir buluşa imza atan ikili, insanları geçmiş anılarına döndürmeyi, kısa bir süre olsa da tekrar yaşamak istedikleri sekansa ışınlamayı vaat ediyor.

68 milyon dolar gibi şaşaalı bir bütçeyle yok olan ve sular altında kalan Miami’den soluksuz görseller sunan Zihin Gezgini, giriş ve gelişme hikayesiyle soluksuz bir maratonun hazırlayıcısı gibi gözükmektedir. Nick merkezli yoluna devam ederken birkaç yan karakter ile teknoloji-insanlık bandında sekanslar sunar.

Beklenilen kıvrım ise Mae isimli genç kadının ortaya çıkmasıyla görülür. Öyle ki genç kadın anahtarını kaybetmiş. Ve nerede olduğunu bulması için Nick’in teknolojisine muhtaç kalmıştır. Nihayetinde anahtarın lokasyonu ortaya çıksa da Nick’in Mae’den etkilenmesine sebep olacak birtakım gerçekler ortaya çıkacaktır. Nick’in şüpheli geçmişi Mae’nin gizemli kişiliği ile bir araya geldiğinde, böylece hikaye şeması oluşmuş olacaktır… Sonuç olarak: 6/10. Öyleyse sizlere iyi seyirler…

IMDb: 6,1/ Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yayınlanmasının üstünden kısa bir süre geçen diğer başarılı filmlere buradan ulaşabilirsiniz.

Reminiscence filminde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Hugh Jackman – Nick Bannister
  • Rebecca Ferguson – Mae
  • Thandiwe Newton – Emily ‘Watts’ Sanders
  • Cliff Curtis – Cyrus Boothe
  • Marina de Tavira – Tamara Sylvan
  • Daniel Wu – Saint Joe
  • Mojean Aria – Sebastian Sylvan
  • Brett Cullen – Walter Sylvan

Zihin Gezgini Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: